Apple M3 tuż, tuż? Premiera w 2023 roku?

Apple M3 tuż, tuż? Premiera w 2023 roku? Apple M3 tuż, tuż? Premiera w 2023 roku?
Wysokie koszty produkcji procesora M3 przełożą się na ceny MacBooków?

Zapowiada się bardzo owocny rok w firmie z Cupertino. Jak mówią ostatnie plotki, Apple M3 trafi na rynek jeszcze w tym roku. Kalifornijski gigant szykuje się również do premiery M2 Pro, M2 Max i chipa do urządzeń mobilnych – A17 Bionic.

Apple M3 zadebiutuje w tym roku?

Amerykański gigant nie zdradził swoich planów na ten rok, co jest logiczne, ale w sieci pojawiają się nowe informacje na temat urządzeń, które przygotowało dla nas Apple w 2023 roku. Sugeruje się, że na rynku pojawią się odświeżone MacBooki Pro, w których znajdziemy procesory M2 Pro i M2 Max. Poza tym należy przygotować się na debiut procesora mobilnego A17 Bionic wraz z premierą nowych iPhone’ów.

Przeczytaj także: iPad Pro OLED trafi na rynek? Apple pracuje nad tabletem

Reklama

To jednak nie wszystko, ponieważ pojawiły się pogłoski, że w tym roku zobaczymy również procesor Apple M3. Jednostka ta miałaby pojawić się w drugiej połowie 2023 roku i zadebiutować wraz z premierą najnowszych MacBooków Air! Czy rzeczywiście tak się stanie?

Apple M3 tuż, tuż? Premiera w 2023 roku?
Apple M3 tuż, tuż? Premiera w 2023 roku?

Apple postawi na nową, ale droższą litografię

Według sugestii Apple M3 pojawi się wraz z premierą najnowszych MacBooków Air. Komputery te mają zostać przedstawione podczas specjalnego wydarzenia, które odbędzie się w październiku. Mówi się, że układ ten będzie korzystał z zaawansowanego procesu TSMC i wykonany zostanie w litografii 3 nm.

Litografia 3 nm w procesorach Apple M3 ma charakteryzować się lepszą o 35 proc. efektywnością energetyczną, co przeniesie się na czas pracy urządzenia. Niestety, wykorzystanie tej technologii jest o wiele droższe, dlatego też ceny MacBooków Air wyposażonych w ten procesor mogą pójść mocno w górę.

Apple M3 tuż, tuż? Premiera w 2023 roku?
Wysokie koszty produkcji procesora M3 przełożą się na ceny MacBooków?

Źródło: MacWorld

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama