132
Views

Zegarki Apple Watch to najpopularniejsze smartwatche na rynku. Jedną z ich podstawowych funkcji jest oczywiście monitorowanie zdrowia. Okazuje się, że urządzenia te mogą powodować uszczerbki na zdrowiu. Sprawa trafiła do sądu.

Apple Watch zagrożeniem dla życia?

W ostatnim czasie słyszeliśmy o tym, że OnePlus Nord 2 jest dość niebezpiecznym smartfonem. W Indiach, gdzie telefon jest bardzo popularny, zanotowano dwa przypadki, w których to przez baterię smartfon wybuchł podczas użytkowania. Mogłoby się wydawać, że Apple nie pozwoli na taką sytuację, jednak według najnowszych wieści jest zupełnie inaczej. Wszystko tyczy się baterii w Apple Watch.

Przeczytaj także: Apple wstrzymuje produkcję iPhone 13!

W sądzie znalazły się dokumenty, na mocy których oskarżyciele pozywają giganta z Cupertino, twierdząc, że Apple Watch może zagrażać zdrowiu. W pozwie możemy przeczytać o tym, że bateria znajdująca się w zegarku ma bezpośredni kontakt z ekranem. To ma powodować puchniecie tego komponentu, przez co wypycha ekran i go uszkadza. Pęknięty ekran ma powodować zagrożenie dla zdrowia w postaci skaleczenia.

Apple jest wszystkiego świadome?

Pozew grupowy wystosowany przeciwko Apple sugeruje, że producent wiedział o tym, że bateria może spuchnąć i zniszczyć konstrukcję zegarka. Dlatego też sugeruje się, aby producent zastosował specjalną osłonę lub zagospodarował więcej miejsca w komorze baterii. Na poparcie sprawy w pozwie przedstawiono historię Chrisa Smitha, którego ręka została uszkodzona przez Apple Watch Series 3.

Według informacji ręka Chrisa Smitha przeciął uszkodzony ekran trzyletniego Apple Watch 3. Dodatkowo szkło przecięło żyłę znajdującą się w skaleczonym przedramieniu. Pozew dotyczy wszystkich modeli poza najnowszą generacją Series 7. Poszkodowani oczekują nie tylko odszkodowania, ale również zwrot kosztów wymiany zegarków.

Sędzia, który odpowiedzialny jest za prowadzenie tej sprawy, stwierdził, że przedstawiany problem nie jest powiązany z wadliwą konstrukcją zegarów giganta z Cupertino, ani wadliwą baterią. Efektem tego jest odrzucenie pozwu.

Źródło: MacRumors

Kategoria artykułu
Nowe technologie
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.