84
Views

W niedziele 24 lipca chińska rakieta Long March 5B wyniosła na orbitę drugi moduł chińskiej stacji kosmicznej. Teraz rdzeń tej maszyny wraca na Ziemię i wkrótce wkroczy w niekontrolowany spadek. Problem polega na tym, że miejsce upadku rdzenia jest nieznane.

Chiny kompletują swoją stację kosmiczną. Szkoda, że nie dbają o ludzkie życie

Chiny jakiś czas temu zapowiedziały stworzenie własnej stacji kosmicznej, która będzie nazywać się Tiangong. W ostatnią niedzielę, tj, 24 lipca drugi moduł stacji został wyniesiony w kosmos przez rakietę Long March 5B. Do skompletowania chińskiej stacji kosmicznej potrzeba jeszcze jednego modułu.

Przeczytaj także: TikTok. Chiny mają mieć dostęp do danych użytkowników. Potwierdzają to nagrania!

Chińska rakieta, jak i cały proces wysłania kolejnego modułu stacji kosmicznej jest bardzo ważnym krokiem w Chinach, ponieważ pierwszy raz astronauci z tamtego kraju uczestniczyli w dokowaniu orbitalnym. Moduł Wentian został dołączony do przedniego portu modułu rdzenia Tinahe, który jako pierwszy pojawił się w kosmosie. Chiny podeszły jednak do całego zadania bardzo nieodpowiedzialnie.

chińska rakieta long march 5B_1
Chińska rakieta spada na Ziemię. Miejsce uderzenia jest nieznane!

Chińska rakieta spadnie na Ziemię, jednak nikt nie wie, kiedy i gdzie!

W 2020 roku poprzednia chińska rakieta Long March 5B wyleciała w kosmos, a podczas procesu powrotnego wpadła w niekontrolowany lot, przez co jej szczątki rozbiły się na zamieszkanym obszarze zachodniego wybrzeża Afryki. Tym razem będzie podobnie, ponieważ rdzeń rakiety znowu będzie niebezpieczny dla ludzkości.

Według astronoma Jonathona McDowella z Harvard-Smithsonian Center for Astrophysics rdzeń rakiety wejdzie w ziemską atmosferę w ciągu najbliższego tygodnia. Największym problemem jest to, że naukowcy nie są w stanie przewidzieć, kiedy to się stanie i gdzie uderzą szczątki, co jest bardzo niebezpieczne dla społeczności. W wyniku zignorowania przez Chiny wszelkich standardów pozbywania się kosmicznych śmieci, chińska rakieta może odebrać życie setkom lub tysiącom ludzi.

Źródło: Gizmodo

Kategoria artykułu
Nauka
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.