99
Views

Kraje na całym świecie prześcigają się w wykorzystywaniu nowych technologii. Wojskowe rozwiązania zyskują coraz bardziej zaawansowane rozwiązania. W ostatnim czasie chińska armia wystrzeliła pocisk naddźwiękowy, który okrążył naszą planetę. Najciekawsze jest to, że nikt o nim nie wiedział.

Chiny przeprowadziły tajny test

Ile razy oglądaliśmy filmy, w których to Ziemię atakowali kosmici, a nasza planeta musiała się bronić, ale nie miała czym? Bardzo dużo razy, ale w tym przypadku nie mówimy o tego typu scenariuszu. Chiny prawdopodobnie pracują nad nową bronią, która trafi do arsenału ich armii. Jak podaje The Reuters, Państwo Środka w ostatnim czasie przetestowało swój pierwszy pocisk naddźwiękowy, który z powodzeniem okrążył Ziemię.

Przeczytaj także: Meteoryt prawie zabił kobietę, która spała w swoim łóżku!

Wystrzelenie tego pocisku miało zaprezentować pokaz siły państwa chińskiego. I tak się stało, jednak problem polega na tym, że nikt o tym nie wiedział. Amerykańskie agencje wywiadowcze dowiedziały się o całym zajściu już po fakcie. Pocisk naddźwiękowy został wystrzelony przez chińskie wojsko na rakiecie Long March. Rakieta szybowała po niskiej orbicie ziemskiej i… nie trafiła w swój cel, myląc się o kilkanaście kilometrów.

Pocisk naddźwiękowy gotowy do masowej produkcji?

Efekt i chybienie celu nie jest tutaj jednak najważniejsze. Pocisk naddźwiękowy pokazuje, jak bardzo rozwinęła się technologia w Chinach. Wszystko wskazuje więc na to, że Państwo Środka niedługo rozpocznie produkcję broni nowej generacji na masową skalę. Oczywiście przedstawiciele Chińskiej Republiki Ludowej milczą na temat tego wydarzenia, co potwierdza, że testy utrzymywane były w ścisłej tajemnicy.

Według anonimowego źródła Financial Times urzędnicy mieli posiadać informacje na temat przeprowadzanych testów. Pocisk naddźwiękowy nie jest jednak rozwiązaniem, nad którym pracują tylko Chińczycy. Prace nad tego typu pociskiem prowadzą również Stany Zjednoczone oraz Rosja, która swój pierwszy pocisk wystrzeliła z łodzi podwodnej. Według słów przedstawicieli Korei Północnej oni również przetestowali tego typu rozwiązanie we wrześniu tego roku.

Źródło: The Reuters

Kategoria artykułu
Ciekawostki
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.