100
Views

Elon Musk to osoba, która swoimi komentarzami, działaniami i wpisami na Twitterze przykuwa uwagę. Wczoraj szef Tesla i SpaceX umieścił na portalu wpis, w którym wyzywa Władimira Putina na solowy pojedynek. Stawką miałaby być Ukraina. Reakcje internautów są takie, jakich moglibyśmy się spodziewać. 

Elon Musk znowu w natarciu

Szef Tesli i SpaceX czynnie udziela się w pomocy okupowanej przez Rosjan Ukrainie. Kilka dni temu przekazał on władzom tego kraju sprzęt, który pozwala na korzystanie z satelitarnego internetu Starlink na terenie tego kraju. Gest szlachetny, który ma na celu poprawienie komunikacji. Oczywiście teraz Elon Musk zwrócił na siebie uwagę zupełnie czymś innym – wpisem na Twitterze. 

elon musk
Elon Musk wzywa Putina na solowy pojedynek

Przeczytaj także: Korea Północna – państwo zamknięte na resztę świata

Ci, którzy śledzą konto Elona Muska na Twitterze, wiedzą, że od czasu do czasu pojawiają się na nim wpisy, które często wywołują spore kontrowersje. Z tego przecież słynie Elon Musk. Tym razem na koncie miliardera pojawił się wpis dotyczący wojny na Ukrainie. Skierowany był on konkretnie do jednej osoby – Władimira Putina. 

Putin, chodź na solo

Z Elonem Muskiem nigdy nic nie wiadomo. Miliarder umieścił na swoim oficjalnym profilu na Twitterze wpis, w którym wyzywa prezydenta Rosji, Władimira Putina, na solowy pojedynek. Stawką ma być Ukraina. Oczywiście wpis spotkał się z mieszanymi opiniami. Tych negatywnych było jednak zdecydowanie więcej. Jego pomysł nie spodobał się m.in. grupie Anonymous, która potępiła jego zachowanie, twierdząc, że z ludzkiej tragedii robi pośmiewisko. 

Pojawiły się jednak również komentarze, które analizowały wynik walki. Porównano wzrost i wiek obu uczestników. W tym przypadku zdecydowanym faworytem byłby Elon Musk, który jest nie tylko młodszy od Putina o 19 lat, ale również prawie 20 centymetrów wyższy. Warto jednak pamiętać, że Władimir Putin ma czarny pas Judo i trenował również Sambo. 

Źródło: Twitter

Kategoria artykułu
Polityka
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.