Huawei P30 Pro królem mobilnej fotografii? – recenzja

Wstecz1 z 7Następna
Użyj ← → na klawiaturze, by przeglądać podstrony

To, co cieszy oko

Wygląd tego modelu to coś, co uznaję w nim za wielki plus. Plecki, zaoblone, pokryte szkłem. Zależnie od wersji kolorystycznej, odbijają one świetlne refleksy na różne sposoby ze względu na ich ciekawy design. Płynnie przechodzą w metalową ramkę z której wystają dwa przyciski: blokady i regulacji głośności z prawej strony, lewa jest zaś wolna od wszelkich przycisków. Górna krawędź “przyozdobiona” została dwiema fugami antenowymi, diodą podczerwieni oraz jednym z mikrofonów. Na dolnej krawędzi znajdziemy zaś pojedynczy głośnik, tackę kart SIM, gniazdo USB typu C, mikrofon oraz kolejne dwie fugi antenowe. Głośnik gra czysto i w miarę głośno, aczkolwiek nie wymagałem od niego wiele.

Warto również nadmienić, iż górna i dolna krawędź są całkowicie płaskie, dzięki czemu z odrobiną szczęścia można telefon postawić pionowo. Dodatkową ciekawostką jest fakt, iż nie zauważymy nigdzie głośnika rozmów. Dlaczego? A dlatego, iż jest on umieszczony pod wyświetlaczem. A skoro już dotarliśmy do tego punktu…

Wstecz1 z 7Następna
Użyj ← → na klawiaturze, by przeglądać podstrony

Podsumowanie
Tak jak pisałem we wstępie, Huawei P30 Pro jest urządzeniem nietuzinkowym. Z jednej strony - urządzenie flagowe, czyli kompletne i dopracowane. Z drugiej - posiada parę drobnych wad i zaniedbań, które przez co bardziej dociekliwych mogą zostać wyłapane. Mimo paru rzeczy, które można poczytać temu telefonowi za złe, w ogólnym rozrachunku Huawei P30 Pro nie zawiódł mnie. Główne czynniki, jakie wpływają na wygodę codziennego użytkowania urządzenia, w tym smartfonie stoją na wysokim poziomie i niewiele można im zarzucić. Spełniają swoje role w 100%, zapewniając użytkownikowi niezawodność.
Zalety
Dobry ekran OLED bez wpadek
Szybkość działania i ogólna wydajność
Wyśmienity aparat
Bateria, która da pewność długiej pracy nawet tym, którzy telefon użytkują intensywnie
Subiektywnie ładny design, dający wrażenie trzymania w ręce urządzenia flagowego
Wady
Przeciętny, jak na klasę urządzenia, aparat przedni
Brak złącza mini-jack 3,5 mm
Możliwość rozszerzania pamięci tylko poprzez drogie karty Huawei NM
Mocno wystający moduł aparatu tylnego
8
Wynik
MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ
BLIK poza granicami Polski
BLIK poza granicami Polski – międzynarodowe przelewy na numer telefonu