„Incydent” w sejmie. Czarnek atakuje mniejszości seksualne, PiS wtóruje oklaskami

Dziś w Sejmie RP doszło do czegoś co najmniej kontrowersyjnego. Posłanka Lewicy, Anna Dziemianowicz-Bąk, skrytykowała bardzo dosadnie ostatnie posunięcia Ministra Edukacji, Przemysława Czarnka. Konkretnie wycelowane to było w jego tweety oraz wypowiedzi, w których bezpośrednio mówił o uczestnikach parady równości jako „nienormalnych”.

Dodatkowo sam Minister został oskarżony o despotyzm i chęć zawładnięcia każdą placówką z osobna. Trzeba przyznać, to akurat mu wyszło.

"Incydent" w sejmie. Czarnek atakuje mniejszości seksualne, PiS wtóruje oklaskami
Podczas tego posiedzenia padła dość ostra wymiana słów

„Niech pani […] przestanie kłamać bezczelnie”

Do argumentów posłanki ADB minister Czarnek nie odniósł się w żaden sposób, poleciał szybkim ad-personam, powątpiewając w umiejętność czytania posłanki Lewicy. Z tak prostej zagrywki uradowani byli, nie kto inny, a posłowie Prawa i Sprawiedliwości, którzy zaczęli wtórować oklaskami słowa Czarnka. Dość szybko skontrowany został ponownym wystąpieniem posłanki Lewicy.

Ta bezpośrednio zarzuciła mu szczucie na mniejszości seksualne, w tym i „młodzież LGBT”, która jako uczniowie jest pod pieczą Ministra Edukacji. Oczywiscie to posłowie PiSu odebrali w swoich oczach za wręcz pochwałę poczynań Czarnka, więc oklaski nie ustawały. Wtedy wysunięto „grube działa”, gdy Anna Dziemianowicz-Bąk mówiła o rosnących samobójstwach oraz próbach samobójczych wśród młodzieży. To zupełnie nie ruszyło ani Ministra Edukacji, ani jego współpartyjnych kolegów i koleżanek. W obliczu mowy o rosnących tendencjach do odbierania sobie życia przez młodzież, w tym młodzież LGBT, na ich twarzach widać uśmiechy i wyraźne wręcz zadowolenie z siebie.

"Incydent" w sejmie. Czarnek atakuje mniejszości seksualne, PiS wtóruje oklaskami
Wypadałoby zapytać, co jest takiego śmiesznego w tychże zarzutach?

Bo najprościej obrócić kota ogonem

Do słów ADB Minister nie odniósł się w zasadzie wcale, jedynie stosując najprostsze chwyty erystyczne. Nie świadczą one jednak o dobrej merytoryczności, a wręcz przeciwnie. „Polacy widzą waszą narrację, pełną chamstwa, kłamstwa[…]” – tu w najprostszy sposób pokazuje, że „prawdziwi” Polacy przejrzą ich narrację. Nastawia w ten sposób słuchacza z góry przeciwko słowom posłanki. Trzeba też nadmienić jak niskolotnym chwytem było wymieniona już wątpliwość w umiejętność rozumienia j. polskiego przez ADB. Panie Ministrze, czy naprawdę lecimy tak nisko?

Przeczytaj także: Krwawe awokado – wcale nie owoc

Co może to „starcie” Czarnka z Dziemianowicz-Bąk uświadomić?

Nieważe, jakie poglądy możemy wyznawać. Czy jesteśmy wyborcami Lewicy, Konfederacji, PSLu czy jakiegokolwiek innego ugrupowania, to jednak są rzeczy, z których ludziom na tak wysokich stanowiskach nie należy żartować. Zachowanie Ministra Edukacji oraz posłów PiSu pokazuje, jak bardzo czują się ponad moralnością przeciętnego człowieka. Im wolno śmiać się z samobójstw, bagatelizując to, że ludzie, często wręcz dzieci, odbierają sobie życie.

Jak mogę zrozumieć, że „utarcie nosa” członkowi przeciwnej partii może być kuszące, tak w tym przypadku posłowie PiS poszli o krok za daleko.

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Oto rzeczy, które najlepiej sprzedają się w Dark Webie

Dark Web będący ciemną stroną Internetu skrywa naprawdę wiele...

Onana opuścił zgrupowanie Kamerunu. Bramkarz… się obraził?

W reprezentacji Kamerunu nie dzieje się najlepiej. Bramkarz Andre...

Leo Messi w MLS! Argentyńczyk blisko porozumienia!

Leo Messi w MLS to coś, o czym mówiło...

KIA Stinger odchodzi z rynku. Następca niestety jest elektrykiem.

Następca choć już jest na rynku chwilę to nie...

MŚ 2022 Katar. Holandia w ćwierćfinale po wygranej 3:1 z USA

Poznaliśmy pierwszą reprezentację, która dotarła do ćwierćfinału MŚ 2022...


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!