1492
Views

Jaki wideorejestrator wybrać? Modele do 100 złotych

Ranking kamer samochodowych 2021 otwiera bardzo tani model, który w niektórych sklepach kosztuje niecałe 60 złotych. Jest to kamera samochodowa dostępna już dość długi czas na rynku i raczej powoli będzie wypierana przez inne produkty, jednak nadal dostępny i to w bardzo dobrej cenie. Dlatego pojawił się w zestawieniu. 

SmartGPS DVR501

  • Wyświetlacz: LCD 3-cale
  • Sensor: SuperPix SP1409
  • Maksymalna rozdzielczość nagrania: 1920 x 1080 pikseli / 30 klatek na sekundę
  • Kąt widzenia: 120 stopni
  • Format zapisu materiałów wideo: AVI
  • Pamięć: zewnętrzna, karta pamięci do 32 GB
  • Zasilanie: wbudowany akumulator (180 mAh), DC 5V/1A
  • Funkcje: tryb parkingowy, rejestracja w pętli, wbudowany mikrofon i głośnik
  • Sposób mocowania: uchwyt z przyssawką

SmartGPS DVR501 w praktyce

Zacznijmy od zawartości opakowania. Producent umieścił w nim przewód USB, ładowarkę ze zintegrowaną końcówką 12V (gniazdo zapalniczki), a także uchwyt z przyssawką. Jest również instrukcja obsługi – w języku polskim. Elementy zestawu sprawiają wrażenie solidnych chociaż widać „ślad czasu” po wtyczce USB. MiniUSB pamiętam z dawnych lat. Oczywiście, nie krytykuję producenta za takie rozwiązanie. Dwa lata temu było czymś normalnym. Rzecz jasna, wykorzystanie portu tego typu absolutnie nie wpływa na działanie urządzenia. Dalej skutecznie ładuje baterię, a także przesyła dane do komputera – jeśli będziemy chcieli zgrać jakieś nagranie. 

Obsługa menu jest niezwykle prosta. Oprogramowanie dostępne jest w języku polskim. Ustawiamy datę, rozdzielczość wideo i foto, a także długość nagrania cyklicznego. Następnie wybieramy balans bieli i ewentualną korekcję Ev. Ja te ustawienia w każdej kamerze zostawiałem jako fabryczne. Wybieramy jeszcze aktywację takich ustawień jak działanie głośnika, mikrofonu i detekcję ruchu. 

SmartGPS DVR-501 sprawia wrażenie… taniego urządzenia. W sumie przecież takie jest. O co mi chodzi? O to, że kamera samochodowa jest bardzo lekka. To przez to mam właśnie odczucia, jakby w środku plastikowej obudowy nic nie było. A jest, obiektyw SuperPix SP1409, którego raczej nie spotkałem w innych modelach. Tak czy inaczej, pomimo lekkiej obudowy, prezentowany wideorejestrator jest solidnie spasowany. Przyciski pracują z odpowiednim oporem, a ich rozmieszczenie jest bardzo intuicyjne. Przykładowo, patrząc na prawą stronę znajdziemy cztery przyciski odpowiadające za uruchomienie urządzenia, aktywowanie funkcji nagrywania czy zmianę z tworzenia materiału wideo na fotkę. Na drugiej krawędzi umieszczono port dla karty microSD oraz trzy przyciski do nawigowania ustawieniami menu. Na górze znajduje się miejsce do podpięcia uchwytu oraz gniazdo miniUSB, do którego podpinamy przewód zasilający. 

Pod względem wyglądu, SmartGPS DVR-501 może się podobać. Matowy, ciemny plastik, obiektyw (nieco za mocno wystający) z chromowaną ramką i duży, 3-calowy ekran. Całość wygląda naprawdę OK. Jakość nagrań? Sami zobaczcie.

SmartGPS DVR-501 – próbne nagranie w dzień

SmartGPS DVR-501 – próbne nagranie w nocy

zalety
Niewielka cena zakupu
Solidna jakość wykonania
Duży, czytelny wyświetlacz
Uchwyt z przyssawką
wady
Dość przeciętna jakość nagrań, ale pamiętajmy o tym, że jest to najtańsza kamera w zestawieniu

1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kategoria artykułu
Motoryzacja · Nowe technologie
Daniel Laskowski

Jestem pomysłodawcą magazynu, który właśnie przeglądasz. Miałem okazję pisać treści dla wielu portali internetowych, a także gazet. Interesuję się nowymi technologiami, motoryzacją (przede wszystkim samochodami, chociaż coraz mocniej patrzę w kierunku motocykli typu bobber) oraz muzyką. Nie skupiam się jednak na jednym gatunku. Słucham zarówno jazzu, jak i muzyki elektronicznej. Na łamach MenWorld.pl zajmuję się zarówno tworzeniem treści, jak i zarządzaniem całym portalem.