Connect
To Top

Jeep Renegade Trailhawk – Amerykanin z Włoch

Często zdarza się, że na buty sportowe mówimy po prostu adidasy, natomiast auto terenowe to dla wielu osób Jeep. Idźmy dalej. Myśląc o Jeepie wyobrażamy sobie prawdziwą, amerykańską terenówkę, najczęściej Wranglera albo Grand Cherokee, który potrafi w offroadzie zdziałać cuda. Dziś chciałbym zaprezentować Wam auto, które powstało w wyniku fuzji Jeepa i Fiata (Włosi przejęli markę w 2014 roku). Jeep Renegade Trailhawk po liftingu może się podobać lub nie. Przekonajmy się jednak jak jeździ ten… bliźniak Fiata 500X. Właściwości terenowe, wysoki prześwit i… Renegade to bardziej terenowy SUV, niż kompaktowy crossover do miasta. Sprawdźmy jednak, czy rzeczywiście moje przeczucia nie są bezpodstawne. Zapraszam do lektury artykułu.

Wstecz1 z 6Następna
Użyj ← → na klawiaturze, by przeglądać podstrony

Bliźniak Fiata 500X?!

Znów wrócę do zabawy w skojarzenia. Jeśli myślicie o Fiacie 500, to zapewne wyobrażacie sobie mały samochodzik do miasta. Ale nie, nie! Fiat 500L, którego miałem okazję testować to tak jakby dwie “pięćsetki” połączone w jedną. Serio, to taki Mercedes Pullman, tyle, że od Fiata. Dlatego nie martwcie się, Jeep Renegade nie jest małym samochodem, oj nie. No dobra, ale przecież w nagłówku pisałem o “X”, a teraz wspominam o “L”. A to dlatego, że Renegade wykorzystuje płytę podłogową z Fiata 500L, natomiast Fiat 500X to nadal jego bliźniak. Nadwozie natomiast nawiązuje do amerykańskiego twardziela, króla offroadu. Jeep Wrangler jest widoczny jeśli przymrużycie lekko oczy? Jest. Przynajmniej ja go widzę. Przede wszystkim patrząc na ten charakterystyczny grill oraz okrągłe reflektory.

Wstecz1 z 6Następna
Użyj ← → na klawiaturze, by przeglądać podstrony

More in Motoryzacja

MenWorld.pl to lifestylowy magazyn dla mężczyzn. Na łamach naszej witryny internetowej można przeczytać artykuły z wielu dziedzin, które powinny zainteresować prawdziwego faceta. Nasi redaktorzy tworzą teksty o motoryzacji, podróżach, modzie, nowych technologiach oraz kulturze. Każdego dnia pojawiają się kolejne artykuły pisane w formie blogowej.

Copyright © 2015-2018 MenWorld.pl | DiGnet Media