Moderna zaczyna testować szczepionki COVID-19 na dzieciach

Moderna jest jedną z firm, która przygotowała szczepionkę przeciwko COVID-19. Najnowsze informacje prosto od przedstawiciela firmy mówią, że Moderna zaczęła testy szczepionki na koronawirusa na dzieciach. Obecnie szczepionka podawana jest jedynie osobom dorosłym.

Moderna zaczyna testować swoją szczepionkę na COVID-19 na dzieciach

Moderna ogłosiła, że preparat przeciwko COVID-19 będzie również podawany dzieciom. Pierwsze testy odbędą się w Stanach Zjednoczonych i w Kanadzie. Testy szczepionki będą wykonywane w dwóch częściach. Określona dawka szczepionki będzie podawana dzieciom w wieku od 6 miesięcy do 12 lat.

W pierwszej części testów naukowcy chcą sprawdzić reakcję osób na różne dawki szczepionki. W przypadku dzieci powyżej 2 lat mają one otrzymać 50 lub 100 mikrogramów szczepionki. Dzieciom poniżej drugiego roku życia podane zostanie 25, 50 lub 100 mikrogramów. Oczywiście mowa tutaj o dwóch dawkach, które mają zostać podane w przeciągu 28 dni.

Dzieci, które wezmą udział w testach będą obserwowane przez rok od podania drugiej dawki szczepionki Moderna. Koncern w swoich badaniach będzie wspierany przez amerykański Narodowy Instytut Zdrowia.

Moderna
Moderna zaczyna testowanie swojej szczepionki na dzieciak w wieku od 6 miesięcy do 12. roku życia.

Szczepionka amerykańskiego koncernu biotechnologicznego podawana jest obecnie jedynie osobom powyżej 18. roku życia

Moderna jest drugą szczepionką, która w grudniu została dopuszczona do użytku na terenie Stanów Zjednoczonych. Jest ona jednak preparatem, który można podawać jedynie osobom, które skończyły już 18 lat. W przypadku osób w wieku 16 lat i starszych stosowano preparat przygotowany przez Pfizer/BioNTech.

Według danych przygotowanych przez amerykański rząd, dzieci zdecydowanie rzadziej doświadczają mocnych skutków zakażenia koronawirusem lub śmierci spowodowanej COVID-19. Zebrane dane mówią, że mniej niż 0,2 procenta wszystkich ofiar śmiertelnych w USA spowodowanych panującym wirusem to osoby poniżej 17. roku życia. Szczepionka przygotowana przez koncerny Moderna ma zmniejszyć ryzyko zachorowani wśród nieletnich.

Na tą chwilę nie ma informacji na temat testów przeprowadzania testów szczepionki Moderna wśród dzieci w innych krajach na świecie.

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Finaliści Car Of The Year 2023 ujawnieni, a głosowanie w styczniu

Głosowanie na tytuł Car Of The Year 2023 zbliża...

Onana opuścił zgrupowanie Kamerunu. Bramkarz… się obraził?

W reprezentacji Kamerunu nie dzieje się najlepiej. Bramkarz Andre...

Subskrypcja Mercedesa nie jest legalna w Europie.

Ostatnio głośnym tematem stała się subskrypcja Mercedesa na zwiększenie...

Na popularnym serwisie aukcyjnym już tego nie kupisz.

Walka z motoryzacją wchodzi na kolejny poziom. Na popularnym...

Oto rzeczy, które najlepiej sprzedają się w Dark Webie

Dark Web będący ciemną stroną Internetu skrywa naprawdę wiele...


Karol Snopek
Karol Snopek
Sport i nowe technologie to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!