Moderna jest jedną z firm, która przygotowała szczepionkę przeciwko COVID-19. Najnowsze informacje prosto od przedstawiciela firmy mówią, że Moderna zaczęła testy szczepionki na koronawirusa na dzieciach. Obecnie szczepionka podawana jest jedynie osobom dorosłym.

Moderna zaczyna testować swoją szczepionkę na COVID-19 na dzieciach

Moderna ogłosiła, że preparat przeciwko COVID-19 będzie również podawany dzieciom. Pierwsze testy odbędą się w Stanach Zjednoczonych i w Kanadzie. Testy szczepionki będą wykonywane w dwóch częściach. Określona dawka szczepionki będzie podawana dzieciom w wieku od 6 miesięcy do 12 lat.

W pierwszej części testów naukowcy chcą sprawdzić reakcję osób na różne dawki szczepionki. W przypadku dzieci powyżej 2 lat mają one otrzymać 50 lub 100 mikrogramów szczepionki. Dzieciom poniżej drugiego roku życia podane zostanie 25, 50 lub 100 mikrogramów. Oczywiście mowa tutaj o dwóch dawkach, które mają zostać podane w przeciągu 28 dni.

Dzieci, które wezmą udział w testach będą obserwowane przez rok od podania drugiej dawki szczepionki Moderna. Koncern w swoich badaniach będzie wspierany przez amerykański Narodowy Instytut Zdrowia.

Moderna
Moderna zaczyna testowanie swojej szczepionki na dzieciak w wieku od 6 miesięcy do 12. roku życia.

Szczepionka amerykańskiego koncernu biotechnologicznego podawana jest obecnie jedynie osobom powyżej 18. roku życia

Moderna jest drugą szczepionką, która w grudniu została dopuszczona do użytku na terenie Stanów Zjednoczonych. Jest ona jednak preparatem, który można podawać jedynie osobom, które skończyły już 18 lat. W przypadku osób w wieku 16 lat i starszych stosowano preparat przygotowany przez Pfizer/BioNTech.

Według danych przygotowanych przez amerykański rząd, dzieci zdecydowanie rzadziej doświadczają mocnych skutków zakażenia koronawirusem lub śmierci spowodowanej COVID-19. Zebrane dane mówią, że mniej niż 0,2 procenta wszystkich ofiar śmiertelnych w USA spowodowanych panującym wirusem to osoby poniżej 17. roku życia. Szczepionka przygotowana przez koncerny Moderna ma zmniejszyć ryzyko zachorowani wśród nieletnich.

Na tą chwilę nie ma informacji na temat testów przeprowadzania testów szczepionki Moderna wśród dzieci w innych krajach na świecie.