81
Views

Walka z motoryzacją wchodzi na kolejny poziom. Na popularnym serwisie aukcyjnym nie będzie już możliwości kupna niektórych modyfikacji do aut. Ale dlaczego? Bo tak jest taniej. Dla kogo?

Bardzo popularny portal ogłoszeniowy – ebay wprowadza zakaz sprzedaży podzespołów tuningowych. Lista wchodzących w to kategorii jest dość spora, ale przede wszystkim jest to zabieg ograniczający mocno dostęp do wszelkiego rodzaju modyfikacji mających wpływ na emisje spalin.

Na popularnym serwisie aukcyjnym już tego nie kupisz.
Na popularnym serwisie aukcyjnym już tego nie kupisz.

Na popularnym serwisie aukcyjnym znikną oferty tuningowe

W skład zabronionych ogłoszeń wejdą nie tylko oferty z zewnętrznym oprogramowaniem, ale również wszelkie elementy modyfikujące układ wydechowy czy układ paliwowy. Wszystko po to, aby w jak największym stopniu ograniczyć możliwość modyfikowania układów paliwowych, co przekłada się na zmianę emisji spalin czy wydechów o swobodnym przepływie spalin, bez jakiejkolwiek ekologii.

popularnym serwisie aukcyjnym
Na popularnym serwisie aukcyjnym już tego nie kupisz.

Czemu? Winna tutaj jest EPA. Jest to amerykańska Agencja Ochrony Środowiska, która za sprzedaż tego typu części nakłada kary i to dosyć spore. Za dystrybucję może grozić kara finansowa w wysokości 4819 dolarów za każdorazową transakcję, a firmy takie jak eBay nie chcą brać w tym swojego udziału.

popularnym serwisie aukcyjnym
Na popularnym serwisie aukcyjnym już tego nie kupisz.

Ale czemu napisałem, że tak jest taniej? Otóż w USA już od jakiegoś czasu zaczyna się nagonka na zbyt głośne wydechy czy zbyt mocno modyfikowane samochody. Prewencja i zapobieganie tuningom wyjdzie taniej niż pilnowanie w obecnej sytuacji stanu technicznego wszystkich aut. Chociaż w moim przekonaniu to walka z wiatrakami. USA to “wolna amerykanka”. Tam każdy znajdzie swój sposób.

Sprawdź również nasze testy samochodów nowych.

Tagi:
Kategoria artykułu
Motoryzacja

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.