126
Views

Samsung nie jest już najpopularniejszym dostawcą smartfonów w Europie! Ba, nie jest to nawet Apple. Według najnowszych danych przygotowanych przez Strategy Analtytics w czasie od kwietnia do czerwca to Xiaomi sprzedało najwięcej telefonów komórkowych!

Xiaomi nie odpuszcza i pnie się w górę

Kilka dni temu pisaliśmy, że Xiaomi w poprzednim roku było drugim największym dostawcą smartfonów na światowym rynku. Okazuje się, że chiński producent nie zwalnia, a jego urządzenia cieszą się bardzo dużą popularnością na samym europejskim rynku. W okresie od kwietnia do czerwca Xiaomi sprzedało łącznie 12,7 miliona smartfonów. Jak podają dane analityczne firmy Strategy Analytics, liczby te oznaczają wzrost o 61,7% względem poprzedniego roku!

Przeczytaj także: Xiaomi pnie się w górę! Zaraz wyprzedzi Samsunga?

Drugi kwartał był bez wątpienia bardzo owocny dla producenta z Państwa Środka. Producent nie tylko stracił konkurencję w postaci Huawei’a, który z powodu sankcji nałożonych przez amerykański rząd, nie może korzystać m.in. z usług Google. Nie ma jednak co obniżać zasług Xiaomi, ponieważ producent tworzy bardzo dobre smartfony, a serie Mi i Redmi są bardzo popularne wśród osób, które poszukują wydajnego smartfona w przystępnej cenie.

Xiaomi
Wynik sprzedażowe za drugi kwartał 2021 roku przygotowane przez Strategy Analytics.

Po raz pierwszy na szczycie

Jak możemy zauważyć przeglądając dane analityczne Strategy Analytics, chiński producent zdetronizował Samsunga, który od kilku lat jest światowym liderem sprzedaży smartfonów. Xiaomi po raz pierwszy w historii zajęło pierwsze miejsce wśród dostawców smartfonów. Okazuje się, że smartfony chińskiego producenta są niezwykle popularne w takich krajach jak Hiszpania, Rosja, Ukraina czy Włochy.

W drugim kwartale 2021 roku Xiaomi dostarczył na rynek 12,7 procent wszystkich smartfonów. Drugie miejsce zajął Samsung z liczbą 12 procent. Podium zamknęło Apple, którego smartfony świadczą 9,6% wszystkich urządzeń, które trafiły do europejskich klientów. Kolejne dwa miejsca zajmują smartfony Oppo (2,8%) oraz realme (1,9%). Inni producenci, w tym OnePlus, Vivo czy Huawei w drugim kwartale dostarczyli około 11.1% smartfonów na rynek europejski.

Kategoria artykułu
Nowe technologie
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.