Connect
To Top

Peugeot 308 2.0 BlueHDI – oszczędne GT – test

Auta kompaktowe posiadają znaczny udział na rynku motoryzacyjnym. Wiele osób podczas wyboru swojego nowego samochodu wymaga, by nie był to zwykły środek transportu. Oczekujemy, aby auto, nawet kompaktowe dawało nam frajdę z jazdy. Czy Peugeot 308 GT 2.0 BlueHDI, a więc z motorem diesla jest właśnie takim pojazdem?

Użyj ← → na klawiaturze, by przeglądać podstrony

Peugeot 308 2.0 BlueHDI – kompaktowe i oszczędne gran turismo

Pomimo tego, że Peugeot 308 jest już na rynku od wielu lat uważam, że jego sylwetka nie zestarzała się. Auto nadal wygląda bardzo młodo. Nie ma co ukrywać, jeśli porównamy wersję Access, czyli tą najtańszą do GT, a więc najdroższej widać znaczne różnice w stylistyce. Duże felgi aluminiowe, świetnie narysowane zderzaki oraz progi, idealnie pasująca lotka tuż nad tylną szybą. Pomimo tego, że osobiście wolę sedany i duże SUV-y, zwróciłbym uwagę na przejeżdżające 308 GT.

Podobać się mogą fajnie narysowane reflektory, duży grill z lwem w centralnym punkcie. Tylne światła w formie trzech pasków nawiązują do śladów pozostawionych przez króla dżungli. Ładny, granatowy lakier, przyciemniane szyby i cóż… mamy jak na dłoni obiekt westchnień wszystkich fanów usportowionych kompaktów. Francuzi postarali się w przypadku tego modelu. W sumie nie ważne, czy to 308, 3008, czy inny reprezentant gamy Peugeota wszystkie te auta łączy jedno – są narysowane tak, by nie zestarzeć się szybko. Według mnie, sztuka ta francuzom udała się w stu procentach.

Użyj ← → na klawiaturze, by przeglądać podstrony

More in Motoryzacja

MenWorld.pl to lifestylowy magazyn dla mężczyzn. Na łamach naszej witryny internetowej można przeczytać artykuły z wielu dziedzin, które powinny zainteresować prawdziwego faceta. Nasi redaktorzy tworzą teksty o motoryzacji, podróżach, modzie, nowych technologiach oraz kulturze. Każdego dnia pojawiają się kolejne artykuły pisane w formie blogowej.

Copyright © 2015-2018 MenWorld.pl | DiGnet Media