88
Views

Lądowań na naturalnym ziemskim satelicie w przyszłych latach może być zdecydowanie więcej. Szef Roskosmosu poinformował, że Rosjanie lecą na Księżyc. Oznajmił, kiedy do tego dojdzie!

Szef Roskosmosu potwierdza misję

Od 1972 roku, kiedy to załoga Apollo 17 stanęła na Księżycu, nikt inny nie był na powierzchni naturalnego ziemskiego satelity. Wkrótce się to zmieni, ponieważ misja Artemis zakłada powrót ludzkości na Srebrny Glob. Okazuje się, że nie tylko NASA planuje tam lot, ponieważ również Rosjanie lecą na Księżyc.

Śnieżny Księżyc - super pełnia już w ten weekend/ Rosjanie lecą na Księżyc! Wiemy nawet kiedy!
Srebrny Księżyc.

Przeczytaj także: Sztuczny Księżyc powstanie w Dubaju. Będzie można w nim zamieszkać!

Takie informacje podał szef Roskosmosu, który potwierdził, że Rosjanie lecą na Księżyc. Jurij Borysow podał również przybliżoną datę lotu Rosjan – według niego lot na Lunę odbędzie się w okolicach 2030 roku. Rosjanie mają więc 8 lat na wykonanie swojej misji. Czy to się uda?

Rosjanie lecą na Księżyc. Kiedy dokładnie?

Jurij Borysow przyznał, że Rosjanie lecą na Księżyc i uda im się osiągnąć ten cel do 2030 roku. Szef Roskosmosu oznajmił, że pierwszym statkiem, który poleci na Srebrny Glob, będzie Łuna-25, która co prawda miała już wylądować na nim we wrześniu tego roku, jednak misję odwołano. Następnie mówimy o sondach Łuna-26 i nowocześniejszych maszynach. Zwieńczeniem starań ma być misja załogowa, która odbędzie się w okolicach 2030 roku.

Pięćdziesiąta rocznica pierwszego lądowania człowieka na Księżycu/ Rosjanie lecą na Księżyc! Wiemy nawet kiedy!
Lądowanie na Księżycu. Misja Apollo 11.

Amerykanie będą jednak szybsi, ponieważ jak podała NASA, start misji Artemis zakłada, że ludzie na Księżycu ponownie staną w drugiej połowie 2024 roku. Kolejnym przystankiem dla NASA będzie Mars.

Źródło: BigAsia

Kategoria artykułu
Nauka
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.