Samsung Galaxy S10 posiada bardzo przeciętną baterię
Mimo, że do tej pory było kolorowo, to przechodzimy do akumulatora i pracy na pojedynczym ładowaniu. Bateria jaką wykorzystano w Galaxy S10 ma pojemność 3400 mAh i śmiało mogę powiedzieć, że oczekiwałem od niej znacznie więcej. Niestety, jest tak jak w przypadku S10e, w którym to bateria również była największym problemem.
Przy normalnym użytkowaniu, gdzie z telefonu korzystałem do sprawdzania wiadomości, przeglądania Twittera i Instagrama, energii wystarczało na niecały dzień. W tym przypadku cały czas włączona była transmisja danych komórkowych. Dłuższy czas pracy na baterii osiągalny był w momencie kiedy z telefonu korzystałem sporadycznie. Wtedy właśnie spokojnie wytrzymywał półtora dnia. Realny czas SOT (Screen-On-Time) to około 5-6 godzin co w tych czasach jest wynikiem po prostu przeciętnym. Od flagowca wymaga się jednak więcej.
Samsung Galaxy S10 posiada technologię ładowania bezprzewodowego, jak i funkcję bezprzewodowego współdzielenia energii z innymi urządzeniami. Oznacza to, że Galaxy S10 potrafi naładować każde urządzenie, które wspiera ładowanie indukcyjne – niezależnie czy są to słuchawki, smartwatch czy inny smartfon. Funkcja działa bardzo dobrze.
Do zestawu dołączona została ładowarka, która obsługuje szybkie ładowanie. Galaxy S10 rozładowany do zera, przy pomocy tego zestawu, do pełna ładuje się w około godzinę i 40 minut.