Sony i Microsoft wyłączą usługi konsolowe w Rosji?

Pojawia się coraz więcej firm, które nakładają sankcje na Rosję i obywateli tych krajów. Wiceminister Ukrainy nawołuje do Sony i Microsoftu, aby dwaj giganci wyłączyli swoje usługi konsolowe użytkownikom na terenie całej Federacji Rosyjskiej. Co postanowią firmy?

Największe firmy nakładają sankcje na Rosję

Firmy technologiczne, w spółce z producentami samochodów czy innymi usługodawcami co chwila nakładają na Rosję sankcje, które sprawiają, że ich produkty nie są dostępne na terenie kraju. Jednym z głównych gigantów technologicznych, który zapowiedział wycofanie sprzedaży swoich produktów z Rosji, jest Apple.

Przeczytaj także: Apple wycofuje się ze sprzedaży w Rosji!

Amerykański gigant nie jest jednak jedyny. Zarówno AMD, jak i Intel zalazły dostarczanie mikroprocesorów na teren Rosji. Ponadto AMD wkrótce ma ogłosić zakaz dostarczania kart graficznych na teren kraju rosyjskiego. Sankcje mają uderzyć w rosyjską gospodarkę i sprawić, aby Putin zakończył atak na Ukrainę i wycofał swoje wojska z tego kraju.

Wicepremier Ukrainy kieruje się do Sony i Microsoft

Z każdym dniem nowe firmy dołączają się do protestu przeciw agresji Rosji na Ukrainę. Wicepremier Ukrainy apeluje do dwóch z największych przedsiębiorstw w świecie technologii – Sony i Microsoft. Przedstawiciel atakowanego kraju nawołuje, aby obie firmy wyłączyły usługi związane z konsolami w Rosji. Sony zaprzestało dystrybucji filmów, jednak brak usług konsolowych mocno uderzyłby w obywateli tego kraju. To samo tyczy się firmy z Redmond.

sony Microsoft
Sony i Microsoft wyłączą usługi konsolowe w Rosji?

Konsole Xbox oraz PlayStation dominują rynek, dlatego też brak możliwości grania byłby mocno odczuwalny. Wicepremier Ukrainy, Mychajło Fiedorow, wydał specjalne oświadczenie skierowane do obu gigantów, w którym pisze o tym, że jeśli oba przedsiębiorstwa liczą się z ludzkimi wartościami, powinni opuścić rosyjski rynek. W załączniku znalazł się także specjalny list skierowany do wszystkich firm związanych z e-sportem i branżą gier. Nawołuje on do nałożenia sankcji na Rosję.

Jak to się skończy?

Źródło: Twitter

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Filmy 4K na YouTube są tylko w subskrypcji YouTube Premium

Jak widać po tytule, YouTube chce poniekąd zmusić użytkowników...

Jeremy Sochan zadebiutował w NBA! Zobaczcie, jak sobie poradził!

Jeremy Sochan zadebiutował w lidze NBA! Polak rozegrał dziś...

Playstation 5 złamane! Hakerzy wygrali z zabezpieczeniami

Hakerom udało się złamać zabezpieczenia, czy też ograniczenia w...

Project Orion to sequel Cyberpunk 2077. CD Projekt RED potwierdził drugą część!

Project Orion, czyli tytuł roboczy drugiej części Cyberpunk 2077...

Perspektywy zawodowe po studiach prawniczych w 2022 roku

Perspektywy zawodowe po studiach prawniczych w 2022 roku. Studia...
Karol Snopek
Karol Snopek
Sport i nowe technologie to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj