Sony zablokuje przejęcie Activision Blizzard przez Microsoft?

O przejęciu Activision Blizzard przez Microsoft dowiedzieliśmy się już w styczniu tego roku. Największa transakcja na rynku technologicznym nie doszła jednak do skutku. Mówi się, że Sony zablokuje przejęcie Activision Blizzard. Jak skończy się ta sprawa?

Transakcja nie doszła jeszcze do skutku

Microsoft postanowił przejąć Activision Blizzard i wszystkie studia należące do tego wydawcy. Transakcja miała opiewać na ok. 70 miliardów dolarów, co byłoby największą operacją w historii tym przemyśle. Od stycznia do sfinalizowania transakcji jednak nie doszło. Gigant z Redmond wysłał właśnie wniosek do Komisji Europejskiej o akceptację przejęcia wydawcy gier.

Sony zablokuje przejęcie Activision Blizzard przez Microsoft?
Microsoft czeka na zielone światło w kwestii przejęcia Activision Blizzard!

Przeczytaj także: Fallout 76 za darmo! Do kiedy i jak odebrać?

O tym, czy Microsoft będzie w stanie przejąć wydawcę, dowiemy się dopiero w listopadzie, ponieważ wtedy właśnie Komisja Europejska będzie mogła wydać werdykt. W razie wątpliwości data ta się przesunie. Wiele podmiotów ma jednak wątpliwości co do przejęcia wydawcy gier. Mówi się, że Sony zablokuje przejęcie Activision Blizzard, a wskazywać ma na to wizyta szefa PlayStation w centrali UE.

Sony zablokuje przejęcie Activision Blizzard?

Activision Blizzard to wydawca, który posiada w swoim portfolio wiele ciekawych i ważnych dla branży gier tytułów. Mówimy tutaj o takiej serii jak Call of Duty, World of Warcraft czy Overwatch. Mówi się, że m.in. Sony zablokuje przejęcie Activision Blizzard przez Microsoft właśnie ze względu na fakt, że wyżej wymienione marki mogą w przyszłości trafić jedynie na konsole Xbox i komputery PC.

W związku z tym Jim Ryan, szef PlayStation, miał udać się do centrali Unii Europejskiej i wyrazić swoje obawy dotyczące przejęcia przez Microsoft Activision Blizzard! Gigant z Redmond wierzy, że transakcja dojdzie jednak do skutku.

playstation 4 sony playstation 5 Discord
Szef PlayStation udał się do siedziby UE w celu wyrażenia obaw w związku z przejęciem popularnego wydawcy przez Microsoft!

Źródło: GamingBolt

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

MOL zastępuje LOTOS. Korzystasz z Navigator? Co z punktami?

A więc stało się. Oficjalnie w Polsce MOL zastępuje...

Obowiązkowa fotowoltaika od 2025 roku? Sprawdź szczegóły.

Ma tylu zwolenników ilu przeciwników. Energia ze słońca to...

Piłeś i jedziesz? Policja zatrzyma Ci samochód. Bezpowrotnie

Tak. Policja zatrzyma Ci samochód i to bezpowrotnie! W...

Rząd wyda 15 mln zł abyś nie oglądał stron dla dorosłych!

Inflacja, problemy z gospodarką i szereg innych problemów, a......

Tryb samolotowy nie będzie już wymagany podczas lotu!

Każdy kto choć raz podróżował samolotem dobrze zna tę...


Karol Snopek
Karol Snopek
Sport i nowe technologie to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!