110
Views

Ostatnie wyniki testów zderzeniowych w wykonaniu marki Tesla budzą podziw, ale po informacji od hakera wątpliwości. Czy są w ogóle wiarygodne?

Jak informuje haker o pseudonimie green, czyli znany haker samochodów Tesli, poinformował, że firma dodaje kod, który posiada specjalne tryby na testy zderzeniowe. Mowa także o australijskich testach ANCAP i Euro NCAP, które właśnie przetestowały Model Y. Organizacje przeprowadzające test otrzymują “jednorazowy kod”, który potem jest aktualizowany ze względu na “poprawki po stronie autopilota”.

Przeczytaj także: Australia wprowadza testy powodziowe samochodów od 2023

Tesla oszukuje w testach zderzeniowych Euro NCAP i ANCAP?
Tesla oszukuje w testach zderzeniowych Euro NCAP i ANCAP?

Tesla oszukuje w testach zderzeniowych Euro NCAP i ANCAP?

Aktualnie podważa się wiarygodność przeprowadzonych testów, tym bardziej, że same wyniki były rekordowe. Sytuacją zajmuje się także samo ANCAP.

Wiemy o twierdzeniach publikowanych na Twitterze i przyglądamy się temu

Rzecznik ANCAP

Sytuacja przypomina aferę Volkswagena, kiedy to oprogramowanie wykrywało testy emisji i optymalizowało parametry, aby uzyskać jak najlepsze wyniki. Aktualnie nie potwierdzono, czy sytuacja rzeczywiście miała miejsce, a sama firma sytuacji nie komentuje.

Źródło: green

Kategoria artykułu
Motoryzacja
Łukasz Łyszcz

Interesuję się głównie nowymi technologiami, ale lubię też prześledzić ważniejsze mecze piłki nożnej czy obejrzeć wyścig Formuły 1. Jakiś czas temu upodobałem sobie pisanie tekstów i prawdopodobnie wpadłeś na mój opis, zaraz po skończeniu czytania moich wypocin w "artykule", albo "recenzji".

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.