148
Views

Poważnie! W tym zawodzie zarabia się 20 tys. zł i to bez wykształcenia i znajomości języków obcych. Oczywiście, o ile będziesz się angażować i masz w sobie “smykałkę handlowca”, a także nie oszukujmy się – potrzebna jest odrobina szczęścia. Nie, nie jest to żadna piramida finansowa czy inna dziwna propozycja, a po prostu, handel odnawialnymi źródłami energii.

Domyślam się, że nie ma osoby, która nie spotkała się z robotem, a przy odrobinie szczęścia z “żywym” konsulatem, który “wciskał” fotowoltaikę i tym podobne. Większość z nas “z automatu” rozłącza się słysząc, jak lektor próbuje “udawać” prawdziwego człowieka. A jednak, branża OZE odnosi sukcesy. Przykłady? Wzrost udziału zainstalowanej mocy w elektrowniach OZE z 29 do 36 procent, o ile porównamy trzeci kwartał do analogicznego okresu z ubiegłego roku. Krótko mówiąc, chcąc, nie chcąc, ludzie instalują panele fotowoltaiczne czy pompy ciepła. Tym bardziej, że mogą uzyskać dofinansowanie na odnawialne źródła energii.

Znów oczekują okupu. Zrób to aby się zabezpieczyć pieniądze
W tym zawodzie zarabia się 20 tys. zł!

Zarobki w branży OZE. Szczęśliwcy mogą liczyć na 20 tysięcy złotych!

Wróćmy jednak nie do zakupów pomp ciepła czy paneli fotowoltaicznych, a ich… sprzedaży. Skąd w ogóle takie wyliczenia? Wspomina o nich Szymon Masło, prezes firmy Neptun Energy, która handluje OZE. Jak sugeruje przedstawiciel tego przedsiębiorstwa, w tym zawodzie zarabia się 20 tys. zł i wcale nie jest konieczne posiadanie specjalnego, np. technicznego wykształcenia. Nie jest również potrzebna znajomość języków. Co ciekawe, podobno takimi zarobkami można cieszyć się w pierwszych miesiącach zatrudnienia. Wszyscy jednak doskonale wiemy, że jest jedno “ale”.

W tym zawodzie zarabia się 20 tys. zł! Bez wykształcenia!
W tym zawodzie zarabia się 20 tys. zł! Bez wykształcenia!

W tym zawodzie zarabia się 20 tys. zł! Trzeba jednak mieć odrobinę szczęścia

Oczywiście, prezes Neptun Energy mówi wprost. Wynagrodzenie handlowca to przede wszystkim prowizja. Dlatego też pamiętajcie – chcecie zarobić 20 tysięcy złotych – musicie sprzedać bardzo dużo pomp ciepła i paneli fotowoltaicznych. Ot, cała tajemnica. Prawdę mówiąc, raczej w wielu zawodach handlowiec może liczyć na dobre zarobki, o ile wygeneruje dużą sprzedaż. Jest jednak pewien temat, który faktycznie może sprawić, że branża OZE jest, a raczej będzie atrakcyjna. Co to takiego?

Chodzi oczywiście o to, że Unia Europejska kładzie coraz większy nacisk na instalację odnawialnych źródeł energii. Daleko szukać nie trzeba. Już teraz wprowadza się zakaz kotłów gazowych. A przecież jakiś czas temu były ekologiczną alternatywą dla palenia węglem. Tak czy inaczej, wymusza się, a raczej wymuszać się będzie na inwestorach, by nowe budownictwo korzystało tylko i wyłącznie z pomp ciepła. Mało tego, po 2030 roku, jeśli będziesz chciał modernizować swój dom, nie zainstalujesz już pieca gazowego, a jedyną opcją będzie pompa ciepła. Dodajmy do tego panele i plan sprzedażowy zrobi się sam. Dlatego też handlowcy związani z OZE naprawdę mogą liczyć na spore zarobki. Oczywiście, o ile będą potrafili sprzedać produkt, bo od tego trzeba zacząć.

Obowiązkowa fotowoltaika od 2025 roku? Kto będzie musiał ją zamontować?
W tym zawodzie zarabia się 20 tys. zł!
Kategoria artykułu
Biznes
Daniel Laskowski

Jestem pomysłodawcą magazynu, który właśnie przeglądasz. Miałem okazję pisać treści dla wielu portali internetowych, a także gazet. Interesuję się nowymi technologiami, motoryzacją (przede wszystkim samochodami, chociaż coraz mocniej patrzę w kierunku motocykli typu bobber) oraz muzyką. Nie skupiam się jednak na jednym gatunku. Słucham zarówno jazzu, jak i muzyki elektronicznej. Na łamach MenWorld.pl zajmuję się zarówno tworzeniem treści, jak i zarządzaniem całym portalem.

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.