Własny pojazd opancerzony? Czemu nie! Będziesz czuć się bezpiecznie

Własny pojazd opancerzony? Czemu nie! Będziesz czuć się bezpiecznie

Nie oszukujmy się, czasy są dziwne. Tak naprawdę nie wiemy co może przynieść jutro. To znaczy, nie wiedzieliśmy nigdy, ale pandemia i wszystkie sytuacje z nią związane sprawiają, że wiele osób od dłuższego czasu nie śpi spokojnie. Rozwiązaniem tego problemu może okazać się własny pojazd opancerzony. Bo w sumie… czemu nie?

Atak kosmitów, a może apokalipsa zombie? Kto wie, co wydarzy się lada moment? No właśnie, nie możemy tego przewidzieć. A w takich sytuacjach przydałby się własny pojazd opancerzony, którym moglibyśmy skutecznie chronić siebie i własną rodzinę czy przyjaciół. Oczywiście, można sobie żartować, ale domyślam się, że ktoś skusi się na pojazd Jeremiego Rohrsa. Sprzedaje on swojego Gurkha, który jest wykorzystywany przez różne agencje rządowe z całego świata. Podobne maszyny możecie zobaczyć w Kanadzie, Libii, Nigerii, Katarze, Singapurze i Arabii Saudyjskiej.

Własny pojazd opancerzony

Sprzęt, który widzicie na zdjęciach produkuje od 2011 roku firma Terradyne Armoled Vehicles. Egzemplarz, który sprzedaje Jeremy wyposażony jest w silnik V8 o pojemności 6,7 litra. Moc? 405 KM i 1356 Nm momentu. Całkiem rozsądnie. Konstrukcję pojazdy oparto na równie pancernym Fordzie F-550 XL, czyli pełnoprawnym trucku rodem z USA.

Sprzedawca Gurkha dodał od siebie kilka modyfikacji. Mowa o nowej farbie i powłoce Phoenix Coatings. Są również nowe (i z wpisów Jeremiego można wywnioskować, że nie tanie) opony run-flat. Właściciel wymienił nowe zawieszenie Icon, które kosztuje ponad 27 tysięcy dolarów. Twój przyszły, własny pojazd opancerzony posiadać będzie okna ze szkłem o grubości około ośmiu centymetrów. Ale nie martw się, nie jest to taka typowa puszka żelaza. Wnętrze prezentuje się naprawdę dobrze. Możemy tak zobaczyć fajne oświetlenie kabiny i dobre nagłośnienie audio. Przynajmniej tak twierdzi właściciel. Jeśli chodzi o klasę opancerzenia, w przypadku tego modelu mówimy o oznaczeniu B7.

Nowy, własny pojazd opancerzony możesz posiadać wykładając właścicielowi na stół 385000 dolarów. Mało nie jest, ale przynajmniej podczas inwazji kosmitów będziesz czuł się bezpiecznie.

Źródło ogłoszenia: profil na Facebooku.