Wyniósł ponad 5 mln PLN w produktach Apple z magazynu UPS
153
Views

Co jakiś czas słyszymy o bezczelnych pracownikach, którzy decydują się na okradzenie nie tylko pracodawcy, ale także klientów. Ten pracownik UPS z magazynu wyniósł ponad 5 mln PLN w produktach Apple. I to wszystko tylko w rok!

Ukradł 5 mln PLN w produktach Apple w rok!

Przez ostatnie 11 lat Orville Martirez Beltrano był wzorowym pracownikiem firmy UPS. Jak podaje Global News, od 2013 roku pracował on jako kierownik sortowni w magazynie w Winnipeg w Kanadzie, jednak w styczniu 2024 roku firma, po dekadzie współpracy, rozwiązano z nim umowę. Firma miała bardzo dobry powód – mężczyzna zaczął kraść produkty Apple zamawiane przez klientów na potęgę. I nie mówimy tutaj o drobnych kradzieżach.

Przeczytaj także: Jeździsz Uberem czy Boltem? Bez tego stracisz pracę

Według dokumentów sądowych Orville Martirez Beltrano swoją działalność przestępczą rozpoczął w lipcu 2023 roku i trwała ona do stycznia 2024 roku. Jak się okazuje, w tym okresie 30-latek ukradł z magazynu ponad 860 produktów Apple, których szacowana wartość wynosi ok. 1,3 miliona dolarów, czyli prawie 5,2 miliona złotych!

Wyniósł ponad 5 mln PLN w produktach Apple z magazynu UPS
Łączna wartość produktów klientów, które wyniósł 30-latek to ok. 1,3 mln USD!

Za pieniądze kupił dom i spłacił auto

Oczywiście ukradzione produkty Apple, które Beltrano ukradł z magazynu, zostały przez niego sprzedane. Policja zatrzymała mężczyznę 22 stycznia i postawiła mu zarzuty kradzieży i posiadania mienia, które uzyskał w wyniku kradzieży. W aucie oskarżonego znaleziono nie tylko sporą gotówkę, ale także biżuterię, którą również kradł. Przyznał, że gotówka pochodziła ze sprzedaży ukradzionych produktów marki z Kalifornii.

Produkty wystawiał w serwisie ogłoszeniowym Kijiji. Sąd wykazał, że pomiędzy wrześniem a styczniem Beltrano dokonał wpłat na swoje konta bankowe w gotówce na łączną kwotę ponad 232 000 dolarów.

Za pieniądze, które udało mu się zgromadzić, 30-letni Beltrano kupił dom w dzielnicy South Pointe w Winnipeg o wartość 630 tys. dolarów, ale także spłacił kredyt, jaki wziął na samochód marki Audi w 2021 roku na kwotę 60 tys. dolarów. Policja wystąpiła o to, aby dom, samochód, pieniądze, biżuterię oraz inne dobra materialne, które zostały zakupione za pieniądze pochodzące ze sprzedaży skradzionych produktów, zostały skonfiskowane przez sąd.

Źródło: opr. wł./Global News

Kategoria artykułu
Ciekawostki
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.