YouTube na TV wkrótce stanie się nieużywalny. Szkoda słów.;
146
Views

Nowoczesne telewizory posiadają systemy multimedialne, które pozwala nam korzystać m.in. z YouTube na TV. Wkrótce jednak oglądanie filmików i materiałów ulubionych twórców będzie bardzo uciążliwe, ponieważ Google planuje wprowadzić długie, niepomijalne reklamy.

YouTube na TV z długimi, niepomijalnymi reklamami

Oglądanie YouTube na TV jest bardzo wygodnym rozwiązaniem, zwłaszcza kiedy nie ma nic w telewizji lub po prostu jej nie mamy. Nie ma jednak co ukrywać, reklamy w serwisie, kiedy nie posiadamy konta Premium, są coraz częstsze i dłuższe. Wszystko się zmieni, jednak na gorsze.

YouTube na TV wkrótce stanie się nieużywalny. Szkoda słów.
YouTube na SmartTV będzie teraz wyświetlał 30-sekundowe reklamy, których nie będzie się dało pominąć.

Przeczytaj także: Google usunie ci konto. Lepiej to zrób, póki jest czas!

Jak się okazuje, YouTube na TV będzie wyświetlał 30-sekundowe reklamy, których użytkownik nie będzie mógł pominąć. Reklamy zostaną umieszczone w najpopularniejszych treściach. Jedynym plusem jest to, że zastąpią one dwie 15-sekundowe reklamy. Warto też zaznaczyć, że treści te pojawią się materiałach YouTube Select, która zarezerwowana jest dla 5 proc. najlepszych treści na platformie.

Platforma cieszy się ogromną popularnością na telewizorach

Dane pokazują, że YouTube na TV jest bardzo popularny. Kierownictwo platformy podało, że aż 150 milionów unikalnych widzów w Stanach Zjednoczonych w 2022 roku oglądało serwis za pośrednictwem telewizorów. Platforma chce więc wykorzystać fakt, że jest to najczęściej oglądana usługa TV nie tylko wśród platform streamingowych, ale także tradycyjnych sieci telewizyjnych.

YouTube na TV wkrótce stanie się nieużywalny. Szkoda słów.
30-sekundowe reklamy wkrótce trafią na YouTube.

Dlatego też YouTube chce wprowadzić do obiegu 30-sekundowe reklamy, których nie będzie dało się pominąć. Oczywiście to nie spodoba się użytkownikom, a jedynym sposobem na ominięcie takich materiałów, będzie wykupienie YouTube Premium. I do tego pewnie dąży platforma.

Źródło: The Verge

Kategoria artykułu
Internet
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.