117
Views

Możliwe, że wkrótce OPPO OnePlus Realme i VIVO zrezygnują ze sprzedaży swoich smartfonów w Europie. Wszystko za sprawą Nokii.

OPPO, OnePlus, Realme i VIVO opuszczą rynek europejski?
OPPO, OnePlus, Realme i VIVO opuszczą rynek europejski?

Cala sytuacja miała swój początek w 2018 roku. Tego roku Nokia złożyła patenty związane z wykorzystaniem technologii 4G oraz 5G. Za naruszenie właśnie tych patentów, Nokia w 2021 roku pozwała dwie firmy: OPPO i Lenovo oraz ich sub-marki (OnePlus i Motorola). Nokia żądała 2,50 euro za każdy smartfon, który naruszył ich patent. Lenovo przystało na to, lecz OPPO uznało to za “nieracjonalną wartość”. Kilka dni temu, bo 5 sierpnia OPPO straciło możliwość apelacji od wyroku i zgodnie z zarządzeniem sądu w Manheim musi wstrzymać sprzedaż w Niemczech.

Tak też się stało. Na niemieckiej stronie OPPO kupić możemy jedynie akcesoria, a sklepy pokroju MediaMarkt będą sprzedawać ich produkty do wyczerpania zapasów.

OPPO, OnePlus, Realme i VIVO opuszczą rynek europejski?
OPPO, OnePlus, Realme i VIVO opuszczą rynek europejski?

Zakaz sprzedaży dla OPPO i OnePlus w Niemczech już obowiązuje. Co z OPPO OnePlus Realme i VIVO?

Nokia nie poprzestała na OPPO oraz Lenovo i pozwała także Realme oraz Vivo w takich krajach jak: Holandia, Wielka Brytania, Hiszpania, Szwecja, Finlandia oraz Francja. Jeśli sądy w tamtejszych krajach podejmą identyczną decyzję co sąd w Niemczech, firmy te mogą stracić ogromny rynek zbytu swoich urządzeń i całkowicie zaprzestać sprzedaży swoich produktów na terenie Europy ze względu na nieopłacalność w dostarczaniu swoich produktów do mniejszych krajów, na których sprzedaż nie jest już w takich ilościach, jak w tych wymienionych powyżej.

Co prawda, nie jest to nic pewnego, że akurat OPPO OnePlus Realme i VIVO opuszczą Europę, bo na ten moment nawet nie wiemy jakie decyzje podejmą sądy w wyżej wymienionych krajach. Poza tym, w wątpliwość podałbym zrezygnowanie z Europy i myślę, że w jakiś sposób sprawa ta zostanie rozwiązana w sposób przychylny dla każdej ze stron i, że przede wszystkim klienci nie ucierpią na tym zamieszaniu.

Źródło: gizchina

Sprawdź również inne nasze artykuły z kategoriiurządzenia mobilne.

Kategoria artykułu
Urządzenia mobilne
Łukasz Łyszcz

Interesuję się głównie nowymi technologiami, ale lubię też prześledzić ważniejsze mecze piłki nożnej czy obejrzeć wyścig Formuły 1. Jakiś czas temu upodobałem sobie pisanie tekstów i prawdopodobnie wpadłeś na mój opis, zaraz po skończeniu czytania moich wypocin w "artykule", albo "recenzji".

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.