OPPO OnePlus Realme i VIVO opuszczą rynek europejski?

Możliwe, że wkrótce OPPO OnePlus Realme i VIVO zrezygnują ze sprzedaży swoich smartfonów w Europie. Wszystko za sprawą Nokii.

OPPO, OnePlus, Realme i VIVO opuszczą rynek europejski?
OPPO, OnePlus, Realme i VIVO opuszczą rynek europejski?

Cala sytuacja miała swój początek w 2018 roku. Tego roku Nokia złożyła patenty związane z wykorzystaniem technologii 4G oraz 5G. Za naruszenie właśnie tych patentów, Nokia w 2021 roku pozwała dwie firmy: OPPO i Lenovo oraz ich sub-marki (OnePlus i Motorola). Nokia żądała 2,50 euro za każdy smartfon, który naruszył ich patent. Lenovo przystało na to, lecz OPPO uznało to za „nieracjonalną wartość”. Kilka dni temu, bo 5 sierpnia OPPO straciło możliwość apelacji od wyroku i zgodnie z zarządzeniem sądu w Manheim musi wstrzymać sprzedaż w Niemczech.

Tak też się stało. Na niemieckiej stronie OPPO kupić możemy jedynie akcesoria, a sklepy pokroju MediaMarkt będą sprzedawać ich produkty do wyczerpania zapasów.

OPPO, OnePlus, Realme i VIVO opuszczą rynek europejski?
OPPO, OnePlus, Realme i VIVO opuszczą rynek europejski?

Zakaz sprzedaży dla OPPO i OnePlus w Niemczech już obowiązuje. Co z OPPO OnePlus Realme i VIVO?

Nokia nie poprzestała na OPPO oraz Lenovo i pozwała także Realme oraz Vivo w takich krajach jak: Holandia, Wielka Brytania, Hiszpania, Szwecja, Finlandia oraz Francja. Jeśli sądy w tamtejszych krajach podejmą identyczną decyzję co sąd w Niemczech, firmy te mogą stracić ogromny rynek zbytu swoich urządzeń i całkowicie zaprzestać sprzedaży swoich produktów na terenie Europy ze względu na nieopłacalność w dostarczaniu swoich produktów do mniejszych krajów, na których sprzedaż nie jest już w takich ilościach, jak w tych wymienionych powyżej.

Co prawda, nie jest to nic pewnego, że akurat OPPO OnePlus Realme i VIVO opuszczą Europę, bo na ten moment nawet nie wiemy jakie decyzje podejmą sądy w wyżej wymienionych krajach. Poza tym, w wątpliwość podałbym zrezygnowanie z Europy i myślę, że w jakiś sposób sprawa ta zostanie rozwiązana w sposób przychylny dla każdej ze stron i, że przede wszystkim klienci nie ucierpią na tym zamieszaniu.

Źródło: gizchina

Sprawdź również inne nasze artykuły z kategorii urządzenia mobilne.

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Powrót polio. Choroba znowu paraliżuje setki dzieci

W czasach COVID-19 wzmogła się aktywność grup antyszczepionkowych. I...

Polski konkurent dla Battlefielda – World War 3 za darmo

Studio The Farm 51 poinformowało, że polski FPS -...

Ghost of Tsushima trafi na PC? Tak mówią przecieki!

Kolejna duża gra stworzona na konsole PlayStation dostanie port...

Poczta Polska podnosi ceny paczek i listów od 1 października

Poczta Polska podjęła decyzję o podniesieniu cen usług począwszy...

Rosja nie zagra na Euro 2024! Sborna wyrzucona z turnieju!

Reprezentacja Sbornej, jak i wszystkie rosyjskie kluby zostały wyrzucone...
Łukasz Łyszcz
Łukasz Łyszcz
Przygodę z komputerami zacząłem składając swojego pierwszego blaszaka. Potem przyszła pora na założenie własnej grupy na FB, a zdobywana wiedza pozwoliła mi na nagrywanie recenzji sprzętu na swój kanał na YT. Finalnie znalazłem się tutaj - w męskim świecie!