OPPO OnePlus Realme i VIVO opuszczą rynek europejski?

Możliwe, że wkrótce OPPO OnePlus Realme i VIVO zrezygnują ze sprzedaży swoich smartfonów w Europie. Wszystko za sprawą Nokii.

OPPO, OnePlus, Realme i VIVO opuszczą rynek europejski?
OPPO, OnePlus, Realme i VIVO opuszczą rynek europejski?

Cala sytuacja miała swój początek w 2018 roku. Tego roku Nokia złożyła patenty związane z wykorzystaniem technologii 4G oraz 5G. Za naruszenie właśnie tych patentów, Nokia w 2021 roku pozwała dwie firmy: OPPO i Lenovo oraz ich sub-marki (OnePlus i Motorola). Nokia żądała 2,50 euro za każdy smartfon, który naruszył ich patent. Lenovo przystało na to, lecz OPPO uznało to za „nieracjonalną wartość”. Kilka dni temu, bo 5 sierpnia OPPO straciło możliwość apelacji od wyroku i zgodnie z zarządzeniem sądu w Manheim musi wstrzymać sprzedaż w Niemczech.

Tak też się stało. Na niemieckiej stronie OPPO kupić możemy jedynie akcesoria, a sklepy pokroju MediaMarkt będą sprzedawać ich produkty do wyczerpania zapasów.

OPPO, OnePlus, Realme i VIVO opuszczą rynek europejski?
OPPO, OnePlus, Realme i VIVO opuszczą rynek europejski?

Zakaz sprzedaży dla OPPO i OnePlus w Niemczech już obowiązuje. Co z OPPO OnePlus Realme i VIVO?

Nokia nie poprzestała na OPPO oraz Lenovo i pozwała także Realme oraz Vivo w takich krajach jak: Holandia, Wielka Brytania, Hiszpania, Szwecja, Finlandia oraz Francja. Jeśli sądy w tamtejszych krajach podejmą identyczną decyzję co sąd w Niemczech, firmy te mogą stracić ogromny rynek zbytu swoich urządzeń i całkowicie zaprzestać sprzedaży swoich produktów na terenie Europy ze względu na nieopłacalność w dostarczaniu swoich produktów do mniejszych krajów, na których sprzedaż nie jest już w takich ilościach, jak w tych wymienionych powyżej.

Co prawda, nie jest to nic pewnego, że akurat OPPO OnePlus Realme i VIVO opuszczą Europę, bo na ten moment nawet nie wiemy jakie decyzje podejmą sądy w wyżej wymienionych krajach. Poza tym, w wątpliwość podałbym zrezygnowanie z Europy i myślę, że w jakiś sposób sprawa ta zostanie rozwiązana w sposób przychylny dla każdej ze stron i, że przede wszystkim klienci nie ucierpią na tym zamieszaniu.

Źródło: gizchina

Sprawdź również inne nasze artykuły z kategorii urządzenia mobilne.

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Aplikacja Biedronka cieszy się ogromną popularnością

Sieć sklepów Biedronka pochwaliła się wynikami popularności jakie osiągnęła...

OLX z 2 zarzutami od UOKiK. Chodzi m.in. o przesyłki OLX

UOKiK postawił dwa zarzuty popularnej platformie sprzedażowej OLX. Chodzi...

Kolejny problem Samsunga! Puchnące baterie we flagowcach!

Wygląda na to, że youtuber posługujący się pseudonimem Mrwhosetheboss...

Nagość na Instagramie? Koniec z tym! Serwis wprowadza nowe rozwiązanie

Nagość na Instagramie to chleb powszedni, dlatego też Meta...

Karty graficzne GeForce RTX 4090 są już dostępne do kupienia

Jak donosi serwis Videocardz nic nie stoi na przeszkodzie...
Łukasz Łyszcz
Łukasz Łyszcz
Przygodę z komputerami zacząłem składając swojego pierwszego blaszaka. Potem przyszła pora na założenie własnej grupy na FB, a zdobywana wiedza pozwoliła mi na nagrywanie recenzji sprzętu na swój kanał na YT. Finalnie znalazłem się tutaj - w męskim świecie!