HBO Max to nowa platforma stremingowa, która trafi do Europy, w tym Polski, w przyszłym roku. Usługa ta zastąpi dobrze znane HBO GO i wprowadzi szereg udoskonaleń oraz funkcji, z który będziemy mogli korzystać. Dostawca podał nowe informacje na temat nadchodzącej usługi.

HBO Max rozpoczyna ekspansję na Europę

Nowa platforma streamingowa powoli trafia do europejskich użytkowników. 26 października HBO Max będzie dostępny m.in. w Hiszpanii, czy Szwecji. To właśnie obywatele tych krajów będą mogli korzystać z serwisu jeszcze w tym roku. Kolejnym krokiem będzie otworzenie się na kraje Europy Środkowo-Wschodniej. I to właśnie w tym gronie znajduje się nasz kraj.

hbo max
Oferta nowej platformy będzie bardzo rozbudowana.

Przeczytaj także: HBO Go nie będzie działać na starszych urządzeniach. Jakich?

Jak zostało zapowiedziane wcześniej, kraje takie jak Chorwacja, Mołdawia, Czechy i Polska dostęp do HBO Max zyskają w roku 2022. Nie wiadomo jednak kiedy dokładnie się to stanie. Dostawca nie odkrył wszystkich kart, jednak wiemy, że następca HBO Go do m.in. Islandii trafi na samym końcu. Pomimo tego, że żadnych dat nie ujawniono, to dostaliśmy więcej szczegółów na temat samego działania usługi w Europie.

Co dokładnie zaoferuje nowa platforma streamingowa?

Max będzie zdecydowanie bardziej rozwiniętą platformą niż Go. Podczas wydarzenia HBO Max Europe Live Event ujawniono więcej szczegółów na temat działania platformy na rynku europejskim. Przede wszystkim w bibliotece serwisu znajdą się produkcje Warner Bros., HBO, DC, Max Originals oraz Cartoon Network. Bardzo ważne jest to, że produkcje Warner Bros. znajdą się w serwisie w ciągu 45 dni po ich kinowej premierze.

Oczywiście dostęp do serwisu będzie możliwy za pośrednictwem opłacania subskrypcji miesięcznej. Jak zdradził dostawca, abonament roczny będzie kosztował tyle ile ośmiomiesięczna subskrypcja płacona co miesiąc. Dokładnych cen nie ujawniono, a nawet jeśli by tak się stało, polskie ceny na pewno trochę by się różniły. Miejmy nadzieję, że opisana promocja trafi również do polskich użytkowników w momencie premiery serwisu.