Connect
To Top

BMW M140i xDrive – czerwony czyli szybki?

Sportowe auta kompaktowe, czyli tak zwane hot-hatche mają wielu fanów. Są zwrotne, lekkie i oczywiście bardzo szybkie. W cenowej półce premium możemy znaleźć BMW M140i xDrive, którym miałem okazję trochę pojeździć. Co oferuje nowość, która zastąpiła M135i? Postaram się opisać Wam moje wrażenia z jazdy tym naprawdę ciekawym autem.

Wstecz1 z 9Następna
Użyj ← → na klawiaturze, by przeglądać podstrony

Zmiany, spore zmiany, ale pod maską.

Zapewne ydechiększość testów jakie czytaliście dotyczyła BMW M135i. Niemieccy inżynierowie postanowili zrobić mały lifting wprowadzając nieco zmian w komorze silnikowej. Samo to, że w tak małym aucie mamy motor o pojemności trzech litrów już robi wrażenie. Poprzednie M1 posiadało 320 KM. Moc została podniesiona o 20 KM i 50 nM i takim oto sposobem BMW M140i posiada silnik 3.0 6-cylindrowy, rzędowy o mocy 340 KM (250 kW). Wyposażony jest w turbosprężarkę TwinScroll. Maksymalny moment obrotowy 500 Nm. Auto przyspiesza do setki w 4,6s lub 4,4 w wersji xDrive. Co ciekawe, motor ten występuje w BMW 1 wyłącznie w modelu M140i.

Producent deklaruje spalanie na poziomie 7,8 l/100 km w cyklu mieszanym. Nie jest ono zbytnio zakłamane, ale wątpię, aby posiadacze M1 jeździli w stylu mocno hmm ekonomicznym, aby osiągnąć taki wynik. Spodziewajcie się bardziej 10-12 litrów na setkę co i tak nie jest łatwe do utrzymania, kiedy wiesz, że Twoje auto potrafi naprawdę dużo i ciągle prowokuje do ostrej jazdy.

Wstecz1 z 9Następna
Użyj ← → na klawiaturze, by przeglądać podstrony

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

More in Motoryzacja

MenWorld.pl to lifestylowy magazyn dla mężczyzn. Na łamach naszej witryny internetowej można przeczytać artykuły z wielu dziedzin, które powinny zainteresować prawdziwego faceta. Nasi redaktorzy tworzą teksty o motoryzacji, podróżach, modzie, nowych technologiach oraz kulturze. Każdego dnia pojawiają się kolejne artykuły pisane w formie blogowej.

Copyright © 2015-2018 MenWorld.pl | DiGnet Media