Clubhouse to aplikacja społecznościowa, o której głośno było rok. Appka do tej pory dostępna była jedynie na urządzeniach z oprogramowaniem iOS, jednak po 12 miesiącach w końcu trafi ona na smartfony i tablety z systemem Google Android!

Clubhouse w końcu trafia na system Android

Premiera aplikacji Clubhouse odbyła się ponad rok temu i od tego czasu dostępna była jedynie na systemie Apple iOS. Aplikacja, w której korzysta się głównie z nagrań audio nie jest jednak dostępna dla każdego. Aby zarejestrować się w aplikacji potrzebne jest specjalne zaproszenie od osoby, która już posiada konto na tym portalu społecznościowym. Ta “eksluzywna” aplikacja w końcu dostępna jest na smartfony i tablety z systemem Android.

Aplikacja, która trafi do użytkowników urządzeń mobilny z systemem Google Android nie będzie jednak finalną wersją. Clubhouse, który trafi na systemy giganta z Mountain View z początku będzie dostępna jedynie w becie. Nie jest wykluczone to, że użytkownicy będą mogli doświadczyć błędów czy nie wszystkie funkcje będą działały poprawnie.

clubhouse
Clubhouse ofcjdialnie trafi na urządzenia z Androidem.

Czy aplikacja od razu trafi do wszystkich?

Niestety nie. Jak poinformował Clubhouse, aplikacja, która trafi na systemy Google Android z początku będzie dostępna tylko i wyłącznie na terytorium Stanów Zjednoczonych. Oczywiście z czasem zasięg ten zostanie powiększony i aplikacja trafi do użytkowników w Europie. Jak podkreślają twórcy, Clubhouse na inne rynki trafi w przeciągu kilku tygodni.

Przeczytaj także: System Android Auto 6.3 dostępny do pobrania

Twórcy aplikacji cały czas będą monitorować działanie Clubhouse na systemach Android. Aplikacja będzie aktualizowana na bieżąco w celu wyeliminowania wszelkich błędów i usterek. Appka w dalszym ciągu jest rozwijana. Twórcy chcą wprowadzić nowe funkcje, takie jak wprowadzenie płatności za treści czy tworzenie nowych klubów.

Jeszcze nie wiadomo kiedy aplikacja trafi do użytkowników z Polski.