Site icon MenWorld.pl

iPhone 17 dostanie dwa razy lepszą kamerę selfie niż obecne modele

Test Apple iPhone 15 Pro Max. Flagowy smartfon marki z Cupertino.

Test Apple iPhone 15 Pro Max. Flagowy smartfon marki z Cupertino.

Choć do premiery iPhone 17 pozostało jeszcze dwa lata, a po drodze zaprezentowana zostanie jeszcze “szesnastka”, to już teraz branżowi analitycy podają informacje, które mają uchylić rąbka tajemnicy na temat przyszłego modelu smartfona Apple. Te najnowsze dotyczą przedniego aparatu.

iPhone 17 otrzyma mocno ulepszoną kamerę selfie

Mimo że iPhone 16 pojawi się dopiero w trzecim kwartale obecnego roku, to już teraz pojawiają się przecieki dotyczące kolejnej generacji smartfonów Apple. Analityk Ming-Chi Kuo donosi, że specyfikacje przedniej kamery to jedna z oczekiwanych aktualizacji, które możemy spodziewać się wraz z linią iPhone 17 w 2025 roku!

Przeczytaj także: Sprawdziłem najtańszy smartfon w 2024. Warto kupić? Zobacz!

W swoim ostatnim wpisie na blogu, Kuo oznajmił, że firma Genius została głównym dostawcą soczewek przedniej kamery do iPhone’a. Można więc spodziewać się ulepszenia specyfikacji modułu przedniej kamery iPhone’a 17. Według informacji, upgrade obejmie zwiększenie rozdzielczości z 12 megapikseli (obecne modele i nadchodząca linia iPhone 16) do 24 megapikseli w iPhone 17!

Test Apple iPhone 15 Pro Max. Flagowy smartfon marki z Cupertino.; iPhone 17 dostanie dwa razy lepszą kamerę selfie  niż obecne modele
iPhone 17 dostanie dwa razy lepszą kamerę selfie niż obecne modele. Na zdjęciu iPhone 15 Pro Max.

Koszty produkcji wzrosną dwukrotnie

Rozdzielczość to nie jedyne ulepszenie, jakie spotka iPhone 17, ponieważ oprócz lepszej specyfikacji przedniego “oka” smartfona, Kuo spodziewa się, że zdecydowanej poprawie ulegnie warstwowanie soczewek. Analityk twierdzi, że konstrukcja “siedemnastki” będzie wymagała zastosowania sześcioelementowych soczewek, a nie pięcio, jak robione jest to obecnie. Cena produkcji soczewek wzrośnie dwukrotnie.

Informacje na temat ulepszenia przedniej kamery iPhone 17 z pewnością są bardzo ciekawe. Do tego wszystkiego należy dodać przecieki dotyczące tegorocznego iPhone. Doniesienia sugerują, że w iPhone 16 Apple wykorzysta 48-megapikselowy obiektyw szerokokątny. Co więcej, Kuo zdradza, że w modelach Pro i Pro Max pojawi się aparat o zoomie 5x i rozdzielczości 12 megapikseli.

Test Apple iPhone 15 Pro Max. Flagowy smartfon marki z Cupertino.
Przecieki dotyczące “szesnastki” sugerują, że zyska ona mi.n. 48-megapikselowy obiektyw szerokokątny. Na zdjęciu iPhone 15 Pro Max.

Źródło: 9to5Mac

Exit mobile version