Site icon MenWorld.pl

Jan Błachowicz wraca na UFC Vegas 54. Gala już w tę sobotę!

Były mistrz wagi półciężkiej federacji UFC – Jan Błachowicz powraca do oktagonu by zawalczyć z Aleksandrem Rakiciem podczas UFC Vegas 54. 

Jan Błachowicz powraca po porażce

Nasz mistrz w swoim ostatnim starciu dla amerykańskiej federacji niefortunnie przegrał i stracił swój pas mistrzowski. Jego przeciwnikiem był weteran organizacji, 42-letni Brazylijczyk Glover Teixeira. Walka zakończyła się w drugiej rundzie, kiedy Glover udanie zapiął duszenie zza pleców. Jan był zmuszony odklepać i po serii 5 zwycięstw musiał uznać wyższość rywala. Błachowicz nokautując na UFC 253 Dominica Reyesa został mistrzem kategorii półciężkiej. Udanie obronił swój tytuł w superfighcie przeciwko mistrzowi wagi średniej Israelowi Adesanyi.  

Aleksandar Rakic na fali zwycięstw 

Błachowicz tym razem zmierzy się z agresywnym i niebezpiecznym Austriakiem – Aleksandrem Rakiciem. “Rocket” wchodzi do tej walki po serii dwóch zwycięstw nad “topowymi” zawodnikami wagi półciężkiej. Wygrywał decyzją z Thiago Santosem i Anthonym Smithem. Rakic zbudował w profesjonalnym MMA rekord 14-2. Aż dziewięć razy nokautował swoich przeciwników. Ostatni raz przegrał w 2019 roku, po trudnej walce z Volkanem Oezdemirem.  

UFC Vegas 54 

Gala UFC Vegas 54 odbędzie się w tę sobotę tj. 14.05. Start karty głównej planowany jest na 02.00. Transmisja w Polsat Sport. Poniżej pełna rozpiska gali! 

Karta główna: 

Karta wstępna: 

Źródło zdjęć : portal espn.com, mmafighting.com.

Exit mobile version