145
Views

Organizacja poinformowała pracowników o braku pozwolenia na prowadzenie rozmów w sprawie niedawnego wyroku Sądu Najwyższego przeciwko Wade. Powołując się na notatkę z 12 maja, firma usunęła wiadomości ze swoich wewnętrznych narzędzi komunikacyjnych, które wspominają o tym temacie. W dokumencie tym gigant zabrania ww. działań tłumacząc się zwiększonym ryzykiem tworzenia wrogiego środowiska pracy.

Jeden z pracowników udał się na platformę LinkedIn, aby wyrazić swoją frustrację z powodu zaistniałej sytuacji. Z jego słów możemy dowiedzieć się, że w wewnętrznej platformie roboczej moderatorzy szybko usuwają posty lub komentarze dotyczące przerwania ciąży. Jasno z tych działań wynika, że Meta zakazuje dyskusji na temat aborcji.

Meta zakazuje dyskusji na temat aborcji
Meta zakazuje dyskusji na temat aborcji!

Meta zakazuje dyskusji na temat aborcji, jednocześnie daje pewne udogodnienia

W piątek Meta poinformowała pracowników, że zwróci koszty podróży pracownikom, którzy potrzebują dostępu do usług opieki zdrowotnej i rozrodczej pozapaństwowych. Taką politykę wiele innych firm technologicznych np. Google miało już przed decyzją sądu.

Piątkowa akcja nie była pierwszym razem, gdy Meta uniemożliwia swoim pracownikom omawianie kontrowersyjnego tematu w miejscu pracy. Firma zaktualizowała swoją pełną szacunku politykę komunikacji po zabójstwie George’a Floyda w 2020 roku. W tym czasie firma przekazała swoim pracownikom, że nie mogą już dyskutować o kwestiach politycznych i społecznych w kanałach roboczych w całej firmie.

Są to kolejne sytuacje ograniczające wolność słowa. Mimo, że na ten moment tyczy się to jedynie pracowników w wewnętrznych kanałach, to istnieję szansa, że tytułowy podmiot wprowadzi takowe reguły do regulaminu serwisu i obejmą one zwykłego użytkownika.

Sprawdź również inne treści z kategorii polityka.

Tagi:
·
Kategoria artykułu
Polityka

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.