Międzynarodowa Stacja Kosmiczna zostanie zniszczona! Kiedy?

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna wzniosła się na orbitę naszej planety w 1998 roku. Teraz NASA potwierdziła przyszłościowe plany dotyczącego tego projektu i kiedy stacja ISS zakończy swoją misję. Będzie to spektakularny koniec!

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna z datą zakończenia działalności

Pierwsze moduły stacji ISS pojawiły się na orbicie Ziemi w 1998 roku i właśnie wtedy zostały ze sobą połączone. Międzynarodowa Stacja Badawcza od tamtej pory była miejscem badań dla setek astronautów. Zbudowanie całego projektu kosztowało prawie 150 miliardów dolarów!

Przeczytaj także: NASA rakietą spróbuje zmienić kurs asteroidy!

NASA, która oczywiście od początku czuwa nad cały projektem, potwierdziła, że żywot stacji ISS powoli dobiega końca. Okazuje się bowiem, że Międzynarodowa Stacja Kosmiczna zostanie wyłączona z użytku w 2030 roku. Zastąpią ją komercyjne konstrukcje.

ISS skończy swój żywot w widowiskowy sposób

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna to bardzo zaawansowane miejsce, dlatego też należy jej się spektakularny koniec. Jak ujawniła NASA, po opuszczeniu jej pokładu przez astronomów, stacja ulegnie zniszczeniu. Ma ulec spaleniu w atmosferze, a jej szczątki mają trafić do tzw. Punktu Nemu, który znajduje się o obszarze Oceanu Spokojnego. Najbliższy ląd oddalony jest o 2,5 tys. km od tego miejsca.

Stacja ISS odegrała wielką rolę w odkrywaniu kosmosu oraz poszerzaniu wiedzy na temat naszej planety. To widowiskowe miejsce przez lata pozwalało odkrywać niesamowite rzeczy, które skrywa przepełniający nas kosmos. NASA przyznała, że do końca swoich dni stacja ISS zrobi jeszcze wiele dobrego. Ma być ona ważnym elementem podczas realizacji kolejnych załogowych lotów na Księżyc.

Źródło: YouTube

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Jaka odzież na narty w 2022? Garść praktycznych porad

Odzież na narty to przede wszystkim dobrze oddychające i...

Star Wars Squadrons za darmo! Jak odebrać grę?

Star Wars Squadrons za darmo? Tak! Gra, która została...

TV do oglądania filmów i seriali. Jaki wybrać w 2022 roku?

Wszyscy widzimy co dzieje się za oknem. Pogodę można...

Jakie gry warto kupić podczas Steam Autumn Sale 2022?

Kolejna duża wyprzedaż steam, a tym razem Steam Autumn...


Karol Snopek
Karol Snopek
Sport i nowe technologie to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!