Site icon MenWorld.pl

Silnikom spalinowym nie ma końca. Nowa współpraca Geely i Renault Group.

Tak jest. Otwiera się nowa współpraca Geely i Renault Group. Powstanie całkowicie nowa firma z udziałami dokładnie 50-50. Ma ona na celu rozwijanie technologii zarówno silników hybrydowych jak i spalinowych. Czy to właśnie oznacza drugi oddech dla platform ICE?

Silnikom spalinowym nie ma końca. Nowa współpraca Geely i Renault Group.
Silnikom spalinowym nie ma końca. Nowa współpraca Geely i Renault Group.

Nowa współpraca Geely i Renault Group

Nowa firma ma zatrudniać 19 tysięcy osób i jej zadaniem będzie rozwój platform dla silników spalinowych i hybrydowych. Dla osób mniej wtajemniczonych, ta współpraca obejmować będzie aż kilku producentów. Zaliczać się będzie do nich Renault, Dacia, Geely, Volvo, Lynx & Co, Proton, Nissan i Mitsubishi. Nowa firma ma w przyszłości rozwinąć się również na współpracę z innymi producentami oraz rozwijać technologie bezemisyjne w aż 5 centrach technologicznych na świecie.

Na mocy porozumienia Geely i Renault Group powstanie nowa marka, która ma mieć pod sobą aż 17 fabryk w 3 krajach. Produkowane w nich będą silniki, skrzynie biegów jak i napędy hybrydowe. Planowane jest zwiększenie produkcji do aż 5 milinów rocznie i dostarczanie komponentów do 130 krajów, co ma pokryć aż 80 procent światowego zapotrzebowania na silniki spalinowe.

Reklama

As Renault Group accelerates with its Renaulution transformation to capture value on the entire new automotive value chain, we are pleased to have agreed plans for an ambitious partnership with Geely to keep developing the ICE and hybrid engine technologies that will remain a critical part of the automotive supply chain for decades to come,

KOMENTUJE CEO LUCA DE MEO.

Oznacza to, że obaj producenci w żadnym kroku nie cofają się przed rozwojem technologii i elektryczna przyszłość im nie straszna. W końcu to właśnie Chiny są jednym z największych klientów branży motoryzacyjnej.

Exit mobile version