89
Views

Kary za nielegalne rozprzestrzenianie filmów to w najgorszym wypadku pozbawienie wolności na kilka lat oraz kara grzywny. Nie w Korei Północnej. Mężczyznę, który przemycił odcinki serialu “Squid Game” skazano na dożywocie poprzez rozstrzelanie. Ucznia, który był kupcem, skazano na dożywocie.

Prawa w Korei Północnej są bezlitosne

W Korei Północnej od lat panuje bardzo restrykcyjne prawo, przez które osoby mieszkające w tamtym kraju żyją w ciągłym strachu. W grudniu 2020 roku rząd Korei Północnej wprowadził nową ustawę o “eliminacji reakcyjnych myśli i kultury”. Ustawa ta zabrania wwożenia oraz dystrybucji filmów, książek, gazet, muzyki czy sztuk teatralnych na terenie tamtejszego kraju.

Przeczytaj także: Squid Game – czyli serial, który stał się viralem. Recenzja

Ustawa ta ma być sposobem na zatrzymanie rozprzestrzeniania się mediów pochodzących z Korei Południowej oraz USA. Osoba, którą przyłapie się na wwożeniu, dystrybucji lub korzystaniu z tego typu dzieł kultury, będzie musiała liczyć się ze srogą karą. Grupa licealistów, których przyłapano na oglądaniu hitu Netflixa, “Squid Game”, mocno się o tym przekonało.

Kara śmierci za przemycenie serialu Squid Game

Jak podaje radio Free Asia, serial przemycono na teren Korei Północnej z Chin. Władze kraju dostały “cynk”, przez co mężczyzna odpowiedzialny za wwiezienie serialu na teren reżimowego państwa został złapany. Czeka go najwyższy wymiar kary – skazano go na karę śmierci poprzez rozstrzelanie przez pluton egzekucyjny.

Licealistę, który kupił pendrive z serialem “Squid Game” skazano na dożywocie. Sześć osób, które oglądały serial, zostało skazanych na 5 lat ciężkich prac. Kara nie ominęła także administracji szkoły oraz nauczycieli. Wszystkie osoby zwolniono i zesłano do prac w kopalniach.

Źródło: Variety

Kategoria artykułu
Polityka
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.