PSP3 jest w drodze i będzie lepsze niż PlayStation Portal

PlayStation Portalbe to kultowa konsola, która doczeka się następcy? Pojawia się coraz więcej informacji na temat PSP3.
PSP3 jest w drodze i będzie lepsze niż PlayStation Portal PSP3 jest w drodze i będzie lepsze niż PlayStation Portal
PSP3 jest w drodze i będzie lepsze niż PlayStation Portal

PlayStation Portable to niezwykłe urządzenie, które kilkanaście lat temu zawładnęło rynkiem przenośnych konsoli. Sony próbowało wskrzesić produkt pod postacią PlayStation Portal. Teraz pojawiają się informacje o PSP3, nowej, ulepszonej wersji handhelda na miarę naszych czasów.

Portal chciało być Portable, ale nie wyszło

Rynek przenośnych konsoli rozrasta się w naprawdę szybkim tempie. Wiele największych firm oferuje mocne urządzenia, które mają spełnić wszystkie oczekiwania graczy i pozwolić im na grę w ulubione tytuły niezależnie od tego, gdzie są i co robią. Sony chciało dołożyć do tego swoją cegiełkę, jednak im nie wyszło.

Mowa tutaj o PlayStation Portal, konsoli, którą mogłem testować i której recenzję przeczytacie tutaj. Handheld Sony nie jest takim samym urządzeniem jak, chociażby Nintendo Switch, MSI Claw A1M czy Steam Deck. Do działania potrzebuje… PlayStation 5 i połączenia z internetem, ponieważ można określić ją “przenośnym ekranem”. Nie masz połączenia z siecią, urządzenie jest bezużyteczne.

Reklama

Dlatego też wszyscy wierzą, że Sony w końcu stworzy mobilną konsolę na miarę PlayStation Portable.

PSP3 jest w drodze? Informacje są obiecujące

Już jakiś czas temu pojawiły się plotki, że japoński gigant pracuje nad lepszą wersją konsoli Portal, która będzie zasługiwała na miano przenośnej konsoli do gier. Informacji na jej temat nie ma jednak zbyt wiele, jednak najnowsze przecieki sugerują, że urządzenie będzie nosić nazwę PS Portable 3. To jednak nie wszystko!

Za przecieki odpowiada rosyjski dziennikarz, Anton Logvinov, który w przeszłości informował o portach Death Stranding i Horizon Zero Dawn na PC, przed ich oficjalną zapowiedzią. Dziennikarz twierdzi, że nowe PS Portable będzie w stanie uruchamiać gry z PlayStation 4 już w momencie premiery. Mówimy tutaj o pełnej bibliotece. Na konsoli będzie można także uruchomić poszczególne tytuły z PS5. Nad wszystkim mają rzekomo czuwać podzespoły AMD.

PSP3 jest w drodze i będzie lepsze niż PlayStation Portal
Nowe PS Portable 3 jest w drodze i będzie lepsze niż PlayStation Portal! Fot. TCMFGames

Miejmy nadzieje, że te przecieki okażą się prawdziwe i Sony rzeczywiście tworzy kolejną generację kultowego handhelda.

Źródło: opr. wł./TCMFGames

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama