Szczątki rozbitego statku na Marsie. Piorunujący widok!

Pierwszy lot marsjańskiego drona i zdjęcia wykonane za jego pomocą wywołały spore zaciekawienie. Maszyna, która krąży po Czerwonej planecie, sfotografowała szczątki rozbitego statku na Marsie. Pojawiły się sugestie, że to statek cywilizacji pozaziemskiej. W rzeczywistości pojazd kosmiczny NASA.

Szczątki rozbitego statku na Marsie uwiecznione przez drona Ingenuity

Ludzkość eksploruje Czerwoną Planetę i z każdym dniem zbliża się do pierwszego lot na Marsa. W pierwszej kolejności na sąsiadującą planetę Ziemi udały się maszyny, których zadaniem jest zebranie jak największej informacji na temat czwartej od słońca planety Układu Słonecznego. Jednym z takich urządzeń jest dron Ingenuity. Maszyna przesłała ciekawe zdjęcia, które wywołały niemałe poruszenie wśród internautów.

Przeczytaj także: Głośnik o grubości kartki papieru? Naukowcy z MIT przedstawiają swój projekt

Na zdjęciach przesłanych przez drona Ingenuity można zauważyć szczątki rozbitego statku na Marsie. Wielbicieli teorii spiskowych uspokajamy, że nie są to zdjęcia rozbitego pojazdu obcej cywilizacji, a statku kosmicznego zbudowanego przez ludzi. To właśnie na pokładzie tej maszyny na powierzchnię Czerwonej Planety dostał się dron i łazik Perseverance.

szczątki robitego statku na marsie_2
Szczątki rozbitego statku na Marsie. Piorunujący widok!

To nie statek kosmitów, a pojazd NASA

Po przesłaniu zdjęć satelitarnych analitycy potwierdzili niemal ze 100-procentową pewnością, że szczątki znajdujące się na powierzchni Marsa należą do pojazdu zbudowanego przez NASA. Nie ma jednak co ukrywać, że szczątki rozbitego statku na Marsie mocno swoim wyglądem przypominają kopułę spodka kosmitów. Wiele osób będzie pewnie zawiedzione faktem, że jest to pojazd stworzony przez NASA.

Na zdjęciu przesłanym przez drona Ingenuity widzimy kapsułę oraz spadochrony z misji Mars 2022. Kapsuła statku swoim kształtem przypomina pop-kulturystyczną wersję statków kosmitów. Pojazd uderzył w powierzchnię Czerwonej Planety z prędkością 126 km/h, przez co uszkodzenia są tak rozległe. Najważniejsze jest jednak to, że bez uszkodzeń przetransportowała ona łazik Perseverance i drona Ingenuity, który wykonał jedno z najpiękniejszych zdjęć w historii eksploracji kosmosu.

Źródło: YouTube

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Sony Xperia 1 IV – audio i aparat to jego największe atuty

Sony Xperia 1 IV była dla mnie niesamowicie ciekawym...

Tryb samolotowy nie będzie już wymagany podczas lotu!

Każdy kto choć raz podróżował samolotem dobrze zna tę...

Holandia vs Argentyna. Pierwsza ćwierćfinałowa para MŚ 2022!

A jednak. Po zaciętym spotkaniu Argentyna - Australia, które...

MOL zastępuje LOTOS. Korzystasz z Navigator? Co z punktami?

A więc stało się. Oficjalnie w Polsce MOL zastępuje...

Wodorowa Toyota Hilux, marka wkracza na nowy poziom bezemisyjności

Elektryczny napęd i ogniwa paliwowe. Tak, to wodorowa Toyota...


Karol Snopek
Karol Snopek
Sport i nowe technologie to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!