W Japonii powstała maseczka, która świeci po kontakcie z COVID-19!

Arsenału do walki z zarażeniami przeciwko COVID-19 stale przybywa. Japońscy naukowcy stworzyli maseczkę, która różni się od wszystkich innych dostępnych na rynku. Maseczka, za która odpowiedzialni są naukowcy z Uniwersytetu z Kioto, która świeci, kiedy ktoś jest zarażony koronawirusem.

Maseczka, która świeci po kontakcie z zarażoną osobą

Wczoraj pisaliśmy o oddechowym teście na obecność COVID-19, który cechuje się większą skutecznością niż testy antygenowe. Widać więc, że medycyna odnajduje coraz to szybsze sposoby na zdiagnozowanie zarażonych osób. Japońscy naukowcy z Uniwersytetu w Kioto stworzyli bowiem maseczkę, która świeci, kiedy nosi ją osoba zarażona koronawirusem.

Przeczytaj także: Oddechowy tester na COVID-19 jest skuteczny i szybki. Wchodzi na rynek!

Maseczka, która została stworzona przez japońskich naukowców, posiada specjalny filtr. Wykonany jest on z przeciwciał, które znaleziono… w strusiach! Kiedy maseczkę nosiła osoba zarażona COVID-19, po naświetleniu jej ultrafioletem, ta zaczyna świecić. To pozwala na szybką weryfikację tego, czy osoba jest zarażona panującym na świecie wirusem.

maseczka covid-19

Kolejny bezinwazyjny sposób na odkrycie obecności COVID-19

Strusie to zwierzęta, które są wyjątkowo odporne na koronawirusów. Naukowcy odkryli to po wstrzyknięciu zwierzętom kolca białkowego wirusa, a następnie wyekstrahowali przeciwciała z żółtek tych ogromnych ptaków. W następnej kolejności umieścili je na maseczce ochronnej. Celem stworzenia tej maseczki jest szybka diagnoza osoby zarażonej COVID-19 i skierowanie jej na leczenie, zwłaszcza jeśli zarażona osoba jest bezobjawowa.

Yasuhiro Tsukamoto, jeden z naukowców odpowiedzialnych za stworzenie maseczki podkreślił, że sposób ten działa nie tylko na wirusa Sars-CoV-2, ale również na inny choroby wirusowe. Nie ma żadnych informacji, że maseczki z tego typu filtrem zaczną być stosowane powszechnie, jednak jest to kolejny bezinwazyjny sposób na odkrycie obecności koronawirusa w organizmie.

Źródło: Ubergizmo

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

W sieci pojawiły się zdjęcia XFX Radeon RX 6700 XL.

Do sieci trafiły zdjęcia do tej pory nie znanej...

UOKiK wygrywa w sądzie z właścicielem sieci Biedronka

Sąd podtrzymał decyzję UOKiK odnośnie kary 115 milionów złotych...

OnePlus Nord Watch oficjalnie na rynku! Miesiąc pracy na baterii!

OnePlus Nord Watch został oficjalnie zaprezentowany. Urządzenie wearable chińskiego...

Nowy Need for Speed Unbound będzie wydany jeszcze w 2022 r

Dosyć długo, bo już trzy lata Electronic Arts każe...

A jednak! Intel Arc A770 trafi do sprzedaży! Premiera i ceny

Wczoraj, podczas Innovation Pat Gelsinger, Intel potwierdził cenę i...
Karol Snopek
Karol Snopek
Sport i nowe technologie to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj