Site icon MenWorld.pl

Xiaomi zaczęło produkcję psa robota. Kolejny sukces na horyzoncie?

Wścibscy mogliby powiedzieć, że Xiaomi już niedługo zajmie się hodowlą jedwabników. Zdaje się, że chiński producent chce podbić kolejny rynek. Tym razem chodzi o rynek robotyki, ponieważ Xiaomi przedstawiło psa robota. Ten mocno przypomina projekt rozwijany przez Boston Dynamics. Czy pies robot Xiaomi będzie mocną konkurencją dla amerykańskiej firmy?

Pies robot Xiaomi wbiega na rynek

Cyberdog, to tak właśnie nazywa się pies robot Xiaomi to projekt stworzony z myślą o programistach. Producent zastosował tutaj oprogramowanie typu open-source, które pozwala programistom na tworzenie dedykowanych dla elektronicznego czworonoga aplikacji i usprawnianie jego funkcji. Produkt chińskiego producenta jest mocno rozwinięty i wcale nie jest tanią podróbką psa robota, który od kilku lat tworzony jest przez Boston Dynamics.

Przeczytaj także: AI wzięło pod lupę 100-letnie portrety modelek. Efekt oszałamia!

Pies robot Xiaomi posiada 11 czujników, które umieszczone są na obszarze całego korpusu urządzenia. Wśród nich znajduje się czujnik dotyku, ultradźwiękowy. Na korpusie “zwierzaka” znalazła się także kamera i GPS, dzięki którym Cyberdog jest w stanie wchodzić w interakcję z otaczającym go światem.

pies robot Xiaomi
Xiaomi zaczęło produkcję psa robota. Kolejny sukces na horyzoncie?

Co potrafi Cyberdog?

Tak jak już wspomniałem, Cyberdog jest urządzeniem, który przeznaczony jest programistom. Pies robot Xiaomi oparty jest na platformie sztucznej inteligencji przygotowanej przez Nvidia – Jeston Xavier. Na korpusie urządzenia umieszczono trzy porty USB typu C oraz jeden port HDMI. Urządzenie wyposażono także w czujnik LiDAR, który pomoże w tworzeniu mapy 3D pomieszczenia, kamery panoramiczne oraz reflektory.

Wśród funkcji “Cyberpsa” znajdą się takie funkcje jak pokonywanie przeszkód, rozpoznawanie postawy, śledzenie poszczególnych osób, nawet w grupie oraz śledzenie twarzy. Pies jest też w stanie robić salta, zupełnie jak urządzenie od Boston Dynamics oraz biegać z prędkością 3,2 m/s. Xiaomi stworzy jedynie 100 egzemplarzy. Dostępne będą one jedynie dla programistów, naukowców i entuzjastów. Osoby te, swoimi badaniami mają pomóc w stworzeniu przyszły generacji psa robota Xiaomi. Cena za psa to 540 USD.

Xiaomi zaczęło produkcję psa robota. Kolejny sukces na horyzoncie?
Xiaomi zaczęło produkcję psa robota. Kolejny sukces na horyzoncie?
Exit mobile version