APC Back-UPS Pro Gaming. Zasilacz awaryjny dla graczy?!

Grasz w ulubioną grę, tworzysz materiał, aż tu nagle brakuje prądu. Irytujesz się? Pewnie tak, chyba, że masz zasilacz awaryjny.
Zasilacz awaryjny dla graczy APC Back-UPS Pro Gaming. Zasilacz awaryjny dla graczy APC Back-UPS Pro Gaming.
Zasilacz awaryjny dla graczy APC Back-UPS Pro Gaming.

O tym, że zasilacz awaryjny jest rozwiązaniem, z którego warto korzystać nie trzeba nikogo przekonywać. Tak mi się wydaje. Ciekawe jest natomiast to, że firma Schneider Electric, lider w dziedzinie tego typu rozwiązań wprowadził na rynek APC Back-UPS Pro Gaming. Jak sama nazwa mówi, jest to zasilacz awaryjny przeznaczony dla twórców cyfrowych i graczy.

Zasilacz awaryjny dla graczy APC Back-UPS Pro Gaming.
Zasilacz awaryjny dla graczy APC Back-UPS Pro Gaming.

Miałem okazję uczestniczyć w prezentacji najnowszego zasilacza awaryjnego, który dedykowany jest przede wszystkim graczom i twórcom cyfrowym. Dlaczego? Oferuje bardzo dużą moc, co jest ważne, jeśli posiadamy mocny komputer. Ma również kilka innych rozwiązań, które mogą spodobać się potencjalnym klientom ale czy są konieczne w tego typu urządzeniach? Kwestia dyskusyjna. Tak czy inaczej, poznajmy APC Back-UPS Pro Gaming.

Zabezpieczenie sprzętu przed skokami i zanikami napięcia. Pomoże zasilacz APC Back-UPS Pro Gaming

To już czterdzieści lat Schneider Electric zajmuje się cyfrową transformacją zarządzania energią i automatyzacją. Świętując kolejny rok działalności, marka APC wprowadziła do oferty zasilacz awaryjny dla graczy. Został on wyposażony w litowo-jonowy akumulator. Ma chronić nasze komputery, routery, konsole, kamery IP i inny sprzęt domowy przed przypadkowymi skokami napięcia i zanikiem prądu. A jest to niebezpieczne zjawisko, które może narazić nas na bardzo duże koszty. Mam tu na myśli zarówno awarię sprzętu, jak i stratę naszego projektu, który właśnie wykonywaliśmy, a niestety, nie zapisaliśmy postępu pracy przed awarią sieci.

Reklama

Zasilacz awaryjny dla graczy APC Back-UPS Pro Gaming.
Zasilacz awaryjny dla graczy APC Back-UPS Pro Gaming.

Nikt nie lubi, gdy przerywa się mu pracę bądź rozrywkę, prawda? Też mi się tak wydaje. Szczególnie irytujące mogłoby być to, że nagle jesteśmy odcinani od sieci, przez co nie możemy dokończyć gry czy w przypadku streamerów nie możemy pożegnać się z widzami. Już nie wspominając o autorach materiałów wideo, którzy straciliby swoją pracę przez awarię. Tak, wiem – powtarzam się, jednak faktycznie są to problemy, które mogą narazić twórców internetowych na spore straty. Całe szczęście, APC Back-UPS Pro Gaming powinien być rozwiązaniem. Szczególnie, że mamy do czynienia z zasilaczem awaryjnym wyposażonym w bateryjne zasilanie rezerwowe o tak zwanej czystej sinusoidzie. Dzięki temu „zyskujemy” prąd bez zakłóceń, co jest ważne w przypadku wrażliwych urządzeń elektronicznych.

Zasilacz awaryjny dla graczy APC Back-UPS Pro Gaming.
Zasilacz awaryjny dla graczy APC Back-UPS Pro Gaming.

Zaawansowana ochrona komputerów, routerów i konsol

Prezentowany zasilacz awaryjny został również wyposażony w funkcje AVR, która ma za zadanie chronić nasz sprzęt przed skokami napięcia, co ma wydłużyć jego żywotność. Warto zwrócić również uwagę na duży ekran, który prezentuje ważne informacje o stanie pracy urządzenia. Jeśli pojawią się jakieś anomalie, użytkownik zostanie o tym poinformowany poprzez specjalne oświetlenie LED RGB o różnych barwach – odpowiadających danej sytuacji.

Zasilacz awaryjny dla graczy APC Back-UPS Pro Gaming.
Zasilacz awaryjny dla graczy APC Back-UPS Pro Gaming.

Design, designem. Fakt, jak na zasilacze awaryjne rozwiązanie Schneider Electric wypada bardzo dobrze, jednak nie to jest najważniejsze w przypadku tego typu sprzętu. Za pomocą tego UPS możemy chronić wiele urządzeń, a to dlatego, że z tyłu ulokowano sześć gniazd. Cztery z ochroną przeciwprzepięciową mogą dodatkowo zasilać nasz komputer, konsolę, telewizor czy router. Dwa dodatkowe są zaprojektowane tak, by chronić nasz sprzęt przed skokami napięcia i tak zwanym twardym resetem. Warto dodać, że na froncie ulokowano trzy porty USB, którymi możemy ładować nasze smartfony, słuchawki i tym podobny sprzęt.

Niezawodne zasilanie i połączenie z Internetem to podstawa dla graczy i twórców. Wszelkie skoki napięcia, przepięcia lub awarie zasilania mogą mieć poważny wpływ na ich sprzęt, rozgrywkę czy streamy. Wprowadzając APC Back-UPS™ Pro Gaming, zapewniamy, że drogi i wrażliwy sprzęt elektroniczny, taki jak komputery z wydajnymi kartami graficznymi i konsole, pozostanie chroniony przed uszkodzeniami elektrycznymi, a gracze i twórcy skorzystają z niezawodności, popartej latami doświadczeń naszej firmy w obszarze zasilania gwarantowanego

Elliott Turek, Director of Category Management w Schneider Electric Europe.

Dane techniczne APC Back-UPS Pro Gaming

 • Moc: 1320 W / 2200 VA
 • Porty USB: 2 x USB typu A, 1 x USB typu C
 • Gniazda zasilające: sześć sztuk
 • Szacowany czas pracy:
  • Komputer z jednym monitorem – 10 minut
  • Laptop do gier – 20 minut
  • Xbox Series X z 55-calowym TV – 15 minut
  • PlayStation 5 z 55-calowym TV – 11 minut
 • Cena: około 1800 – 2000 zł w zależności od sklepu
Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama