Face ID od Huawei. Producent idzie drogą Apple

Huawei prężnie rozwija swoją technologię urządzeń mobilnych. Po stworzeniu własnego systemu operacyjnego, który trafi do najnowszych smartfonów marki, przyszła pora na coś innego – Face ID od Huawei. System rozpoznawania twarzy Face Skin Detection Metod and Device działa jednak inaczej niż rozwiązanie od Apple.

Face ID od Huawei opracowywane jest od lat

Chiński producent smartfonów jest jednym z najprężniej rozwijających się firm na rynku urządzeń mobilnych. W najnowszych smartfonach Huawei znajdziemy system Harmony OS, który jest nowatorski oprogramowaniem producenta z Państwa Środka. Stworzenie nowego systemu spowodowane było konfliktem na linii Huawei – rządz Stanów Zjednoczonych i straceniem dostępu do usług Google i wielu amerykańskich aplikacji/usług.

Po nowym systemie przyszła pora na wygodniejszy sposób odblokowywania urządzeń. O Face ID od Huawei mówiło się już w 2019 roku, ponieważ właśnie wtedy chiński gigant złożył wniosek o opatentowanie Face Skin Detection Metod and Device.

Technologia skanowania twarzy od Huawei działa inaczej niż w przypadku Apple

Face ID w Apple działa zupełnie inaczej niż w przypadku system, który opracował Huawei. W przypadku amerykańskiego producenta system ten wykorzystuje dwa moduły sensorowe. Pierwszy z nich wyświetla na naszej twarzy niewidzialne dla oka punkty w podczerwieni. Drugi z nich je odczytuje, a dane zebrane przez algorytmy określają kształt naszej twarzy (stworzenie mapy głębi), dzięki czemu zyskujemy dostęp do smartfona.

Face ID od Huawei
Nowatorski system rozpoznawania twarzy Face Skin Detection Metod and Device trafi wkrótce do smartfonów Huawei?

Z kolei Face ID od Huawei będzie skanować skórę użytkownika. Technologia ta będzie w stanie wykrywać przemieszczające się tkanki oraz oceniać stan skóry na naszej twarzy. Te elementy pozwolą na odblokowanie smartfona za pomocą naszej twarzy. To nie wszystko, ponieważ technologia ta pozwoli również na ocenę stanu skóry na naszej twarzy.

Technologia Face Skin Detection Metod and Device umożliwi również monitorowanie zmęczenia. System będzie korzystał z kamerki przedniej smartfona. Na pewno pojawi się on w smartfonach, ale może również trafić do tabletów i komputerów Huawei.

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Holandia vs Argentyna. Pierwsza ćwierćfinałowa para MŚ 2022!

A jednak. Po zaciętym spotkaniu Argentyna - Australia, które...

Tryb samolotowy nie będzie już wymagany podczas lotu!

Każdy kto choć raz podróżował samolotem dobrze zna tę...

Powołania do wojska 2023. Te grupy unikną wezwania. Zobacz

Kryzys na świecie, problemy z inflacją, coraz droższe życie,...

Autostrada A4 będzie darmowa? To by było zbyt piękne.

Autostrada A4 budzi mieszane uczucia wśród kierowców. Jedno jest...

Rząd wyda 15 mln zł abyś nie oglądał stron dla dorosłych!

Inflacja, problemy z gospodarką i szereg innych problemów, a......


Karol Snopek
Karol Snopek
Sport i nowe technologie to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!