Kryzys na granicy został spotęgowany przez Facebooka!

Kryzys na granicy polsko-białoruskiej nie jest ciekawa. Zastępy wojska pilnuje granic naszego kraju przed uchodźcami, którzy chcą nielegalnie dostać się do Polski. Jak donosi New York Times, dużą winę w całej tej sytuacji ponosi Facebook.

W dużej mierze serwis odpowiedzialny jest za kryzys na granicy

Według informacji przekazanych przez New York Times Facebook miał ogromny wpływ na kryzys na granicy polsko-białoruskiej. Serwis miał powielać fałszywe wiadomości dotyczące otwarcia granic do Polski oraz przymykać oko na podejrzane i nieprawdziwe wpisy „influencerów”.

Przeczytaj także: Facebook ujawnił osobę odpowiedzialną z wielki wyciek danych!

To jednak nie wszystko, bo według informacji Facebook był platformą, na której przemytnicy w prosty sposób kontaktowali się z imigrantami. O ile całemu zamieszaniu winna jest strona białoruska, ponieważ rząd tego kraju akceptował i przyznawał wizy imigrantom, wysyłając ich później na granice z naszym krajem, to media społecznościowe odegrały tutaj również bardzo kluczową rolę.

Facebook nawet nie zareagował

Facebook jest ogromnym serwisem, na którym swoje konto może mieć dosłownie każdy. Serwis Marka Zuckerberga jakiś czas temu zapewniał, że będzie walczył z nieprawdziwymi informacjami i będą one natychmiastowo lokalizowane i usuwane. W przypadku fałszywych informacji na temat otwarcia granic do Polski nie zareagował. Dezinformacje szerzyły się na potęgę, udostępniane były również przez samych przemytników, którzy udostępniali dane do kontaktu.

Według Moniki Richter, CEO firmy wywiadowczej Semantic Vision, która monitoruje sprawę związaną z kryzysem na granicy w mediach społecznościowych, Facebook mocno przyczynił się do trudnej sytuacji i zaostrzył kryzys humanitarny. W serwisie rzekomo pojawiały się informacje na temat tras przerzutowych, a sam FB stał się niemałym rynkiem do przemytu.

Źródło: New York Times/ Fot. James Hill/New York Times

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Filmy 4K na YouTube są tylko w subskrypcji YouTube Premium

Jak widać po tytule, YouTube chce poniekąd zmusić użytkowników...

Fabuła God of War Ragnarok będzie długa! Bardzo długa!

Fabuła God of War Ragnarok ma przyciągnąć gracza nie...

Google zamknie usługę Google Stadia w 2023 roku

Oficjalnie Google poinformowało o zamknięciu usługi Google Stadia w...

UOKiK wygrywa w sądzie z właścicielem sieci Biedronka

Sąd podtrzymał decyzję UOKiK odnośnie kary 115 milionów złotych...

Intel prezentuje 13 generację procesorów Intel Core

Podczas konferencji Innovation Pat Gelsinger, Intel zaprezentował także 13...
Karol Snopek
Karol Snopek
Sport i nowe technologie to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj