Gry na CD idą w niepamięć. Szokujące dane!
86
Views

PlayStation 5 i Xbox Series S/X to obecne generacje konsol, które wnoszą graczy w nowy wymiar rozgrywki. Dlatego też najnowsze informacje są zaskakujące, ponieważ według najnowszych danych GSD, w Europie na PS4 sprzedało się więcej gier niż na najnowsze konsole Microsoftu.

Xbox zdeklasowany… przez PlayStation 4

Mogłoby się wydawać, że skoro na rynku mamy już nowszą generację konsol, to będzie ona dominować, niezależnie od tego, czy jest to PlayStation 5, czy jedna z dwóch konsol Microsoftu. Niestety, realia dla fanów Xboxa są bolące, ponieważ okazuje się, że w zeszłym roku w Europe na PS4 sprzedano więcej gier niż na Xboxa Series S/X.

Przeczytaj także: MSI CLAW będzie potężną konsolą. Zobacz specyfikację!

GSD ujawniło dane, które są dość zaskakujące. Okazuje się bowiem, że w 2023 roku na PS4 sprzedano więcej gier niż na obecną generację konsol giganta z Redmond. Trzeba podkreślić, że mówimy tutaj o urządzeniu, które zadebiutowało dekadę temu i producenci gier odchodzą powoli od tej generacji, skupiając się na najnowszym PlayStation 5.

Kontroler do PlayStation, który zmienia temperaturę? Sony z patentem
Kontroler do PlayStation 5. Fot. MenWorld

Na PS4 sprzedano więcej gier. Microsoft ma problem

O tym, że PlayStation 5 sprzedaje się zdecydowanie lepiej niż Xbox Series S/X pisaliśmy już nie raz i w sieci co chwila pojawiają się dane, które potwierdzają dominację konsoli Sony. Można było się jednak spodziewać, że sprzedaż gier nie będzie wyglądać tak źle w przypadku konsol Microsoftu. Okazuje się, że jest gorzej, niż przewidywano, bo Xbox Series S/X został w tej kwestii wyprzedzony nawet przez PlayStation 4.

Cena Xbox Series X/S idzie w górę! Pierwsze podwyżki; Na PS4 sprzedano więcej gier niż na Xbox Seires S:X. Deklasacja
Na PS4 sprzedano więcej gier niż na Xbox Seires S/X. Deklasacja!

Łącznie w Europie w 2023 r. sprzedano 182 miliony gier na PC i konsole, co oznacza wzrost o 1,7% w porównaniu z 2022 rokiem. Pierwsze miejsce w rankingu zajęły komputery, drugie natomiast PS5, trzecie Nintendo Switch, a PS4 wylądowało na 4. miejscu. Piątkę zamyka Xbox Series S/X.

Najlepiej sprzedającą się grą było EA Sports FC 24, podium niżej zajęło Hogwarts Legacy, a trzecie miejsce przypadło… FIFIE 23. Na czwartym miejscu uplasowało się Call of Duty: Modern Warfare 3, które względem poprzedniej części zanotowało 32 proc. spadek. Pierwszą piątkę zamyka, nic innego, jak GTA 5.

Na PS4 sprzedano więcej gier niż na Xbox Seires S/X. Deklasacja_1
Top 20 najlepiej sprzedających się gier w Europie w 2023 roku (fizyczne i cyfrowe tytuły) według danych GSD. Fot. gamindustry.biz

Źródło: Gameindustry.biz

Kategoria artykułu
Konsole
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.