Netflix powiedział dość. Tym ruchem straci miliony użytkowników! Wiemy, jak w Polsce będzie wyglądało współdzielenie konta na Netflix!; Wszystko jasne! Tak Netflix zablokuje dzielenie się hasłem!; Netflix podkulił ogon! Platforma się wycofuje!; Opłaty za dzielenie konta. Netflix już ze stratami!; Powstaje restauracja Netflix! Dzielenie rachunku też będzie zabronione?; Blokada dzielenia się Netflix działa. Ogromny przyrost kont
84
Views

O tym, że Netflix chciał wprowadzić zakaz dzielenia się hasłem do konta, mówiło się od kilku miesięcy. Platforma w tamtym tygodniu oznajmiła broń w walce z tym procesem. Jak było do przewidzenia, pomysł ten spotkał się z krytyką, więc Netflix podkulił ogon. Serwis wycofał nowy regulamin.

Netflix podkulił ogon. Cyberbullying w tym przypadku pomógł

Kilka dni temu pojawiła się informacja tłumacząca, w jaki sposób platforma streamignowa chce zakończyć proces dzielenia się hasłem wśród użytkowników. Netflix zdecydował, że każde urządzenie, które podłączone jest do konta, musi podłączyć się do głównej sieci Wi-Fi raz na 31 dni.

Przeczytaj także: Avatar Istota Wody pokonany. Szok co zarobiło więcej!

Netflix powiedział dość. Tym ruchem straci miliony użytkowników! Wiemy, jak w Polsce będzie wyglądało współdzielenie konta na Netflix!; Wszystko jasne! Tak Netflix zablokuje dzielenie się hasłem!; Netflix podkulił ogon! Platforma się wycofuje!
Netflix podkulił ogon! Platforma się wycofuje!

Reakcja społeczności nie była trudna do przewidzenia i na platformę wylała się ogromna krytyka, która sprawiła, że Netflix podkulił ogon i wycofał swój nowy regulamin. Firma myślała, że użytkownicy przystaną na takie rozwiązanie i mocno się przeliczyła.

Nowy sposób nie miał prawa działać

Jeśli Netflix myślał, że wprowadzenie tego typu rozwiązania zostanie przyjęte i użytkownicy zgodzą się na to bez piśnięcia, to mocno się przeliczył. Zapisy, w których tłumaczono, jak teraz będzie przebiegać weryfikacja, zostały usunięte z centrum pomocy serwisu. Zastąpiło ją dobre, klasyczne weryfikowanie za pomocą kody wysyłanego na mail założyciela konta lub na jego numer telefonu.

Według szacunków Netflixa, na platformie jest ponad 100 milionów kont, które podzielone są na różne gospodarstwa. Warto jednak mieć na uwadze to, że wycofanie nowego regulaminu nie oznacza tyle, że platforma nie wymyśli czegoś nowego. Na zakończenie warto wspomnieć ten wpis, który platforma wstawiła kiedyś na Twittera.

Netflix podkulił ogon! Platforma się wycofuje!
“Miłość to dzielenie się hasłem.” – taki wpis, kiedyś pojawił się na oficjalnym profilu platformy.

Źródło: Netflix

Kategoria artykułu
Internet
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.