Site icon MenWorld.pl

Rosjanie zbierają czołgi, które powinny stać w muzeum! Trafią na front?

Rosja mocno obrywa w starciu z Ukraińskim wojskiem. Można więc powiedzieć, że Dawid potężnie postawił się Goliatowi. W sieci pojawił się filmik, który przedstawia transportowane czołgi. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że są to stare pojazdy, które już dawno powinny stać w muzeum. Tonący brzytwy się chwyta?

Rosjanie wyciągają ciężką artylerię. Problem w tym, że dawno powinna znajdować się w muzeum

Starty wojska rosyjskiego są większe, niż z pewnością zakładano. Informacje o porzuconych przez wojsko rosyjskiego pojazdach wojskowych czy kradzionych przez ukraińską społeczność czołgów za pomocą ciągników, usłyszał cały świat. Wydaje się, że Rosja chwyta się wszystkiego, co mogłoby jej pomóc w wygraniu tej wojny.

Przeczytaj także: Elon Musk zagrożony? Rosja grozi miliarderowi za pomoc Ukrainie!

Fakt, że Rosjanie podczas wojny z Ukrainą korzystają z przestarzałej broni, jest powszechnie znany. Rosyjscy żołnierze rzekomo mieli już korzystać z broni, którą wykorzystywano podczas II wojny światowej. Teraz jednak przyszła pora na coś większego, choć niekoniecznie młodszego. W sieci znalazło się wideo, które przedstawia stare czołgi. Te mogą być transportowane na front.

Wiekowe czołgi trafią na front?

Wideo, które zostało udostępnione w sieci, pokazuje czołgi T-62M oraz T-62MV, które przechowywane były w magazynach rezerwy. Pojazdy te wycofane zostały z rosyjskiej armii w 2013 roku i przekazane do Tadżykistanu, Libii i Syrii. Teraz jednak mogą one powrócić na front. Nie ma jednak informacji, czy pojazdy te trafią do ukraińskich separatystów, czy też rosyjskiego wojska.

czołgi T-62
Fot. Muzeum Historii Wojska Narodowego/ Wikipedia

Wspomniane czołgi zaczęły powstawać już w latach 60. ubiegłego wieku. Produkcję modelu T-62 rozpoczęto w 1963 roku i zakończono ją w 1975. Pojazd ten miał wiele mankamentów, ponieważ zastosowano tam za słaby silnik. Wątpliwości pozostawiała także niska szybkostrzelność armaty. Z kolei model T-62MV produkowany był w 1983 roku i został usprawniony względem T-62. Niemniej jednak obie maszyny są wiekowe i nie dorównują technologicznie rozwiniętym maszynom używanym na Ukrainie.

Źródło: Twitter/ Fot. Wikipedia

Exit mobile version