122
Views

Dyrektor generalny i prezes zarządu Sony, Kenichiro Yoshida zapowiedział, że japoński gigant planuje zawojować świat “siłą kreatywności i technologii”. Zdradził również ambitne plany firmy co do sprzedaży nowej generacji konsol PlayStation 5.

Sony ma ambitne plany związane nie tylko z konsolami

Podczas spotkania z inwestorami, Kenichiro Yoshida zapowiedział, że japoński gigant ma ambitne plany co do rozwoju marki. Prezes i dyrektor generalny Sony zapowiedział, że firma chce iść w rewolucyjnym kierunku, który jeszcze bardziej zbliży społeczność użytkowników konsol Sony. Na spotkaniu, szef Sony wyjaśnił ruchu firmy związane z transakcjami z platformami Netflix oraz z Disneyem.

Przeczytaj także: W końcu zobaczymy pełną mocą PlayStation 5!

Dowiedzieliśmy się także, że celem japońskiej firmy jest zwiększenie społeczność połączonej bezpośrednio z Sony za pośrednictwem urządzeń i systemów rozrywki. Plany są ambitne, ponieważ w tej chwili społeczność ta to około 160 milionów. Gigant celuje w liczbę zbliżoną do jednego miliarda. Czy to się uda?

Co ze sprzedażą konsol PlayStation 5?

Najważniejszym jednak tematem na spotkaniu z inwestorami była oczywiście kwestia popytu na konsole PlayStation 5. Sony jest świadome niedostępności konsoli na sklepowych półkach, dlatego też kładzie duży nacisk na produkcję swojego największego hitu. Yoshida zapewnił, że firma sprzedaje wszystkie konsole PS5 jakie jest w stanie wyprodukować. Pomimo tego, że dostępność do półprzewodników jest ograniczona, to Sony pozytywnie patrzy w przyszłość.

PlayStation 5
Sony przewiduje ogromny wzrost sprzedaży konsoli PS5.

Według firmy, PlayStation 5 w tym roku przebije wynik PS4, który po pierwszym roku po premierze wynosił 14,8 miliona sprzedanych egzemplarzy. Okazało się także, że Sony kładzie bardzo duży nacisk na gry w chmurze i subskrypcję swoich usług. Chodzi tutaj przede wszystkim o usługę PlayStation Now, która będzie bezpośrednim dostępem do gier dla użytkowników konsol japońskiego producenta.

Kategoria artykułu
Nowe technologie
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.