Fiat Tipo SW S-Design – kompakt… premium?

Masz pewną kwotę do wydania na samochód. Postanowiłeś, że będzie to auto nowe. Nie żaden sprowadzany pojazd z niepewną historią. Wolisz wyjechać z salonu osobiście. Wybór pada na jakieś auto kompaktowe. Czy takim jest Fiat Tipo SW S-Design? Z jednej strony tak, bo możemy je kupić za około 50 tysięcy. Z drugiej jednak niekoniecznie, jeśli mówimy o bohaterze testu. Dlaczego? Kosztuje ponad sto tysięcy złotych.

Wnętrze Tipo, czy to w S-Design, czy innej wersji może się podobać

Kokpit nie został zmieniony jeśli porównamy go do testowanego już hatchbacka. Jaki miał być Fiat Tipo? Przede wszystkim tani. Widać to po wnętrzu. Nie oszukujmy się. Przeważają tutaj twarde jak skała plastiki. Nie martwcie się. Nie są one w żadnym stopniu uciążliwe, ponieważ na co dzień ich nie będziecie przecież dotykać. Spasowanie poszczególnych elementów stoi na dobrym poziomie. Samochód był już po długodystansowych testach w Autocentrum.pl, a więc miał trochę przejechanych kilometrów. Dlatego też można było zauważyć, że w niektórych miejscach plastiki delikatnie trzeszczały. 

Fiat Tipo SW S-Design - kompakt… premium?

Reklama

Wersja S-Design wyposażona była w skórzaną tapicerkę, klimatyzację automatyczną, nawigację. To nie koniec zmian. Te fotele były dość dziwnie wyprofilowane. Pokonując kolejne kilometry za kierownicą Tipo odczuwałem czasami ból pleców, a sama pozycja nie do końca była komfortowa. Jakoś tak po prostu nie mogłem sobie znaleźć miejsca w tym modelu, czego o wersji Lounge, która miała zwykłe, materiałowe fotele powiedzieć nie mogę. To dziwne, bo przecież S-Design powinien cechować się bardzo dobrze wyprofilowanymi fotelami. Nie inaczej jest z tyłu. Siedzisko jest zdecydowanie zbyt krótkie, co może irytować na dłuższą metę. 

Na pochwałę zasługuje bardzo duży bagażnik. Jest on jednym z największych atutów tego modelu. Oferuje on pojemność wynoszącą 550 litrów. Możemy ją zwiększyć składając fotele. Wtedy uzyskamy nawet 1650 litrów! Komora bagażnika ma regularne kształty, dlatego też będziecie mogli naprawdę sporo rzeczy zapakować do jego wnętrza. W końcu po to kupuje się kombi, prawda?

Fiat Tipo SW S-Design oferuje naprawdę pokaźnych rozmiarów bagażnik.
Fiat Tipo SW S-Design oferuje naprawdę pokaźnych rozmiarów bagażnik.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama