Dźwięk – za te pieniądze powinnien być tu dźwięk stereo

Kwestie muzyczne:
Wbrew obiegowym opiniom Huawei P20 nie posiada głośników stereofonicznych, tylko zwykłe głośniki mono. Jak więc spisuje się sprzęt który nie posiada na wyposażeniu gniazdka Jack 3.5 mm i do słuchania muzyki musimy używać dołączonej do zestawu przejściówki wpinanej w slot USB-C?

Słuchawki:
Dźwięk wydobywający się ze słuchawek jest głośny i bardzo dobrej jakości. Można co najwyżej przyczepić się do niedoboru tonów niskich, a jak ktoś lubi bas w muzyce to będzie musiał użyć innych słuchawek bo na tych z zestawu jest z tym odczuciem co najwyżej średnio. Duży plus należy się też za bardzo rozbudowany equalizer wraz z ustawieniami dźwięku Dolby Atmos. To pozwala dopasować dźwięk do własnych preferencji.

Głośnik:
Tu tak dobrze już nie jest, niestety. Dźwięk nie zadowoli wprawionych audiofilów. Co najwyżej wystarczy do odtworzenia dzwonka lub budzika. Nic nadto.

Jakość rozmów:
Jakość prowadzonych rozmów stoi na bardzo wysokim poziomie. Sprzyja temu silny i stabilny zasięg sieci komórkowej. W tej kwestii nie można się do omawianego smartfona w niczym przyczepić.