Nie uwierzysz, co zdecydowało Apple! iPhone naprawisz taniej
351
Views

Naprawa iPhone wiązała się z wieloma przeszkodami, których przejście było naprawdę wymagające. Nie uwierzysz, co zdecydowało Apple. To prawdziwy kamień milowy, ponieważ gigant z Cupertino poinformował, że telefony będzie można naprawiać używanymi częściami!

Nie uwierzysz, co zdecydowało Apple! Najwyższa pora

Trudność naprawy, czy z reguły prostej wymiany poszczególnego komponentu sprawiała, że iPhone trzeba było zanieść do autoryzowanego przez Apple serwisu. Naprawa iPhone była więc procesem niepotrzebnie skomplikowanym i przede wszystkim kosztownym.

Czy Twój iPhone dostanie aktualizacje iOS 18? Zobacz listę!; Nie uwierzysz, co zdecydowało Apple! iPhone naprawisz taniej
Do tej pory telefony Apple można było naprawić tylko nowymi częściami i to w autoryzowanym serwisie.

Przeczytaj także: Acer Connect Enduro M3 to sposób na Internet mobilny 5G!

Poniektóre elementy i podzespoły w iPhone sparowane są z płytą główną, telefony kalifornijskiej marki, dlatego też były naprawdę twardym orzechem do zgryzienia dla serwisów komórkowych. Podłączenie ich sprawiało, że system ich nie rozpoznawał i wyświetlał błędy, przez co korzystanie z telefonu było utrapieniem, a czasem nawet i niemożliwe.

Nie uwierzysz, co zdecydowało Apple – ich telefony będzie można naprawić używanymi częściami!

Naprawa iPhone będzie tańsza

Apple przyjęło bardzo dziwną politykę i już raz zaprogramowane komponenty nie nadawały się do przeprogramowania, dlatego też serwisy musiały korzystać z nowych części, aby uszkodzony telefon działał poprawnie. Teraz naprawa iPhone będzie zdecydowanie prostsza i przede wszystkim tańsza, ponieważ gigant z Cupertino zdecydował, że wybrane modele będzie można naprawiać używanymi częściami!

Nie tylko podczas Dnia Bezpiecznego Internetu, ale przez cały czas Apple pomaga rodzicom w związku z bezpieczeństwem dzieci.; Nie uwierzysz, co zdecydowało Apple! iPhone naprawisz taniej
Apple zmieniło swoje podejście do naprawy uszkodzonych iPhone – pozwoli na używanie używanych komponentów. Fot. mat. wł.

Gigant z Cupertino potwierdził, że system w telefonie, po wymianie zepsutej części na tą w dobrym stanie, ale używaną, sam zajmie się weryfikacją danego komponentu. Koniec z irytującymi błędami! Apple uspokoiło także, że ukradzione komponenty w dalszym ciągu będą oznaczane i po prostu zablokowane, a każda wymiana będzie odnotowywana w systemie iOS, co każdy użytkownik będzie mógł sprawdzić, aby nie paść ofiarą oszustwa, podczas kupowania używanego iPhone.

Minus jest jednak taki, że w dalszym ciągu wymienione części muszą być oryginalne, więc nie można wrzucić do telefonu tańszego zamiennika. Na ten moment informacje sugerują, że z tego procesu korzystać może jedynie seria iPhone 15 i przyszłe modele.

iPhone 17 będzie wygodniejszy w użytkowaniu! Wielka zmiana; Nie uwierzysz, co zdecydowało Apple! iPhone naprawisz taniej
Jak podaje TechCrunch, na ten moment z takiego procesu naprawy może korzystać tylko seria iPhone 15. Na zdjęciu iPhone 15 Pro Max

Źródło: opr. wł./TechCrunch

Kategoria artykułu
Urządzenia mobilne
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.